Newsy

Pogoda na czwartek: w dzień burze i opady deszczu, w nocy mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (16 + 17-18.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: w dzień burze i opady deszczu, w nocy mgły

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (16 + 17-18.07.2020) | POLSKA

Na czwartek synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu oraz burze w centrum, na północy i na wschodzie kraju. Na termometrach od 18 stopni C w Szczecinie do 23 stopni C w Suwałkach.  

Jak informuje IMGW, prawie całą Europę będą obejmowały niże, jedynie krańce zachodnie znajdą się w zasięgu klina Wyżu Azorskiego. Będziemy pod wpływem płytkiego, lokalnego niżu z ośrodkiem nad północno-wschodnią Polską. Od Zatoki Gdańskiej po Małopolskę będzie przebiegać strefa zafalowanego frontu okluzji. Nad zachodnią część kraju napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek, 16 lipca 2020 r.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i północy kraju zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st. do 16 st., nieco chłodnej w kotlinach górskich około 9 st. Wiatr na ogół słaby, zachodni, na północy kraju z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i północy kraju zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 11 st. C do 16 st. C, nieco chłodnej w kotlinach górskich: około 9 st. C. Wiatr na ogół słaby, zachodni, na północy kraju z kierunków północnych. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 15 lipca 2020 r. 

W stolicy, zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna około 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna 13 st. C. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burzy możliwe porywy wiatru do 65 km/h.


Zobacz też:

Kolejna katastrofa kolejowa w Czechach. Nie żyje jedna osoba

Coraz większe ognisko koronawirusa po weselu. Zakażonych ponad 150 osób, prawie 1000 na kwarantannie

Koronawirus a rozrywka. Nowe zasady dotyczące imprez w otwartej przestrzeni 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
69
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0