Newsy

Pogoda na czwartek: uwaga na marznące mgły

x-news

Newsy

Pogoda na czwartek: uwaga na marznące mgły

x-news

Na czwartek zapowiadane są opady śniegu w południowo-wschodniej części Polski. Na termometrach od -12 stopni C w Suwałkach do 5 stopni C we Wrocławiu. O poranku możliwe mgły. 

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i północna Europa będą pod wpływem rozległego niżu i frontów atmosferycznych, z głównym ośrodkiem w rejonie Wielkiej Brytanii. Reszta kontynentu znajdzie się w zasięgu słabego wału wyżowego, rozciągającego się od Atlantyku po Rosję. Polska w ciągu dnia będzie dostawać się pod wpływ tego wyżu, którego centrum przemieści się nad Białoruś. Jedynie przed południem na zachodzie i południu oddziaływać będzie jeszcze strefa frontu okluzji. Nad zachód kraju napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Na wschodzie wciąż zalegać będzie jeszcze chłodna masa pochodzenia arktycznego.

Pogoda na czwartek, 18 lutego 2021 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże, na wschodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami, głównie na zachodzie i południu, słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a na zachodzie również deszczu. Przed południem miejscami mgła, początkowo lokalnie marznąca, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -11 st. C na północnym wschodzie, około -2 st. C w centrum, do 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na wschodzie również z rozpogodzeniami. Na zachodzie opady deszczu, na Pomorzu Wschodnim opady śniegu, przechodzące nad ranem w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź. Na zachodzie miejscami mgły, lokalnie marznące, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -20 st. C na północnym wschodzie, około -5 st. C w centrum, do 2 st. C na północnym zachodzie; lokalnie na Podlasiu możliwy spadek temperatury do -22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy miejscami porywisty, na ogół z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 18 lutego 2021 r. 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna około -5 st. C. Wiatr słaby, chwilami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura minimalna około -12 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni. 

Zobacz też:

Kit Harington i Rose Leslie z "Gry o tron" zostali rodzicami. Znamy płeć dziecka  

Qczaj po raz pierwszy zabrał do studia Grażynę. Kim jest ta kocica?

Matka zostawiła trójkę nagich dzieci na mrozie. Najmłodsze miało 11 miesięcy

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
68
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0