Newsy

Pogoda na czwartek: śnieg na zachodzie kraju

Pogoda na noc + na dzień (02/03 + 03.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: śnieg na zachodzie kraju

Pogoda na noc + na dzień (02/03 + 03.12.2020) | POLSKA

Synoptycy ostrzegają przed mrozami w nocy ze środy na czwartek. W ciągu dnia zapowiadają opady śniegu na zachodzie kraju. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 3 stopni C w Rzeszowie i Krakowie. 

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i krańce zachodnie kontynentu znajdują się pod wpływem wyżów znad Rosji i północnego Atlantyku. Nad resztą Europy dominują układy niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego i okolic Korsyki oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływa chłodne i suche powietrze kontynentalne.

Pogoda w czwartek, 3 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie początkowo na południowym wschodzie małe. Przemieszczające się od południowego zachodu w głąb kraju opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Lokalnie, zwłaszcza na południowym zachodzie, a wieczorem także w centrum kraju, opady marznące powodujące gołoledź. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st.C do 4 st.C, jedynie na Suwalszczyźnie i Pomorzu około -1 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na krańcach wschodnich a pod koniec dnia także na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Tatrach do 90 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 3 grudnia 2020 r. 

W czwartek w stolicy zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna około 1 st.C. Wiatr umiarkowany, po południu porywisty, południowo-wschodni. 

Zobacz też:

Pierniczków czas! Zobacz, jak piecze je Ania Starmach

Zasiłek opiekuńczy przedłużony. Komu przysługuje świadczenie?

WHO ostrzega przed koronawirusem na nartach: "Prosimy kraje, by bardzo uważnie przyjrzały się zagrożeniom"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
85
11
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0