Newsy

Pogoda na czwartek: słońce na zachodzie kraju, na wschodzie możliwe burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na czwartek: słońce na zachodzie kraju, na wschodzie możliwe burze

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (20 + 21-22.08.2020) | POLSKA, źródło: x-news

W czwartek 20 sierpnia Polska będzie pod wpływem słonecznego wyżu, jedynie w centrum i na wschodzie możliwe opady. Termometry pokażą od 21 stopni w obszarach podgrórskich i na północnym wschodzie do 28 stopni na zachodzie kraju. Szczegóły poniżej.

Pogoda na czwartek - 20 sierpnia 2020

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i środkowo-wschodnia, aż po Morze Czarne będzie w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze dominować będą układy wyżowe. Nad Polską będzie rozbudowywać się wał wyżowy, jedynie wschodnia część kraju znajdzie się pod wpływem zatoki płytkiego niżu znad Ukrainy. Będziemy w ciepłej polarnej morskiej masie powietrza, wilgotnej na wschodzie i suchszej na zachodzie i w centrum kraju.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosnąć.

Jaka temperatura w czwartek?

Zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie oraz miejscami w centrum umiarkowane, okresami duże i tam wystąpią przelotne opady deszczu. We wschodnich województwach możliwe burze z opadem do 20 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C nad morzem, 27 st. C w centrum, do 28 st. C na zachodzie; w obszarach podgórskich i na północnym wschodzie od 21 st. C do 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni, na zachodzie kraju skręcający na południowy, na Podlasiu północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Prognoza na piątek - 21 sierpnia

W nocy zachmurzenie małe, jedynie na północy okresami umiarkowane lub duże. Na krańcach północno-wschodnich początkowo możliwe zanikające opady deszczu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14 st. C do 19 st. C, w województwach południowych i wschodnich od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze, południowy.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północnym zachodzie miejscami duże i tam możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 26 st. C do 30 st. C, cieplej na zachodzie kraju od 31 st. C do 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Prognoza pogody dla Warszawy - w czwartek 26 stopni, w piątek - 30

W czwartek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, północno-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 16 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna 30 st. C. Wiatr słaby, południowy.

Sprawdź pogodę na Mazowszu. Zobacz wideo: 

Pogoda na dzień (20.08.2020) | MAZOWIECKIE, źródło: x-news

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
53
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0