Newsy

Pogoda na czwartek. Polska w strefie wilgoci

Newsy

Pogoda na czwartek. Polska w strefie wilgoci

W czwartek nad Polską strefa wilgoci. W ciągu dnia silny wiatr, ale będzie ciepło. Od 10 stopni C w Suwałkach do 18 stopni na Podkarpaciu. 

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy znajduje się w zasięgu niżów z głównymi ośrodkami w okolicach Wysp Brytyjskich i Półwyspu Skandynawskiego oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem słabych wyżów. Polska znajduje się w zasięgu płytkiego niżu znad Szwecji i przemieszczającego się z zachodu na wschód układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu przejściowo napłynie ciepła masa powietrza, która w dzień od zachodu wypierana będzie przez chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda w czwartek, 12 marca

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami możliwe też burze. Na północnym wschodzie prognozowana suma opadów do10 mm. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 10 st. C na północy do 16 st. C na południowym zachodzie. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami silny, południowo-zachodni i zachodni. Porywy wiatru do 80 km/h na południu kraju, na pozostałym obszarze do 95 km/h, na północnym wschodzie do 100 km/h, nad morzem do 110 km/h. W Tatrach porywy wiatru do 120 km/h, na szczytach Sudetów do 130 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie również rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, głównie na południowym wschodzie kraju i tam prognozowana suma opadów do 10 mm. Na południowym wschodzie początkowo możliwe burze. Na Podhalu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 st. C do 3 st. C, tylko w Małopolsce około 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem początkowo silny, zachodni i południowo-zachodni. Na wschodzie początkowo porywy wiatru do 85 km/h, nad morzem do 110 km/h. Wysoko w Tatrach i Sudetach porywy wiatru do 100 km/h.

Pogoda dla Warszawy na czwartek, 12 marca

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Prognozowana suma opadów do 10 mm. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 95 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe również burze. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom. 

Zobacz też: 

Syn Małgorzaty Rozenek-Majdan stracił przypadkowo wiele pieniędzy! Gwiazda od razu postawiła na kontrolę dzieci

Tygrysy uratowane z transportu - jak obecnie wygląda ich życie?

Kopytka i kluski według przepisów Beaty Kartowicz

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0