Newsy

Pogoda na czwartek: przelotne opady deszczu w kilku regionach

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (22 + 23-26.07.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: przelotne opady deszczu w kilku regionach

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (22 + 23-26.07.2020) | POLSKA

Synoptycy zapowiadają w czwartek przelotne opady deszczu na północy, w ciągu dnia także w centrum kraju. Na termometrach od 19 stopni C w Suwałkach do 24 stopni we Wrocławiu. 

Europa Północna i Wschodnia oraz częściowo Południowa znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje klin Wyżu Azorskiego. Polska jest w zasięgu tego klina, jedynie na krańcach północno-wschodnich zaznacza się skraj niżu znad Zatoki Botnickiej. Z zachodu napływa dość chłodne powietrze polarno-morskie.

Pogoda w czwartek, 23 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, wieczorem z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, najbardziej prawdopodobne na północy oraz w górach. W Karpatach możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 24°C, chłodniej miejscami na północnym wschodzie, nad morzem i w rejonach podgórskich, od 17°C do 19°C. Wiatr w północnej połowie kraju słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni, na południu na ogół słaby, z kierunków północnych lub zmienny. W czasie burz w Karpatach możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i północnym zachodzie okresami duże. W północnych województwach gdzieniegdzie przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie, zwłaszcza w centrum kraju, możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna przeważnie od 10°C do 14°C, chłodniej na północnym wschodzie oraz lokalnie w kotlinach i dolinach górskich, od 6°C do 9°C, cieplej miejscami nad morzem, około 15°C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny lub z kierunków południowych, tylko nad morzem słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni skręcający na południowy.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 23 lipca 2020 r. 

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, z czasem większe przejaśnienia. Niewielka możliwość słabych, przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna do 21°C. Wiatr słaby, chwilami wzmagający się do umiarkowanego, zachodni.

W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek przeważnie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 25°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

Zobacz też:

Marcin Prokop w ogniu pytań TY Monstera, syna Człowieka Wargi. Jakie sekrety zdradził nasz prowadzący? 

Wybierasz się na urlop w sierpniu? IMGW prognozuje, jaka będzie pogoda

Sklepy znów będą otwarte w niedziele? Jest już projekt ustawy

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
76
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0