Newsy

Pogoda na czwartek: nad morzem śnieg, w górach pogodnie

Newsy

Pogoda na czwartek: nad morzem śnieg, w górach pogodnie

Jak informuje IMGW, północno-wschodnia oraz częściowo centralna i zachodnia część Europy będą pod wpływem niżów z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją oraz Atlantykiem. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrami nad Wyspami Owczymi i Morzem Śródziemnym. 

Prognoza pogody

W czwartek czeka nas duża różnica temperatur. Na północy kraju ochłodzi się i może spaść śnieg, natomiast na południ będzie ciepło i pogodnie - temperatury pokażą nawet do 13 st. C.

Pogoda na czwartek 4 marca 2021 r.

Nad Polskę nasunie się zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe będzie stopniowo przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem zalega ciepła i przetransformowana masa powietrza, a za frontem, z północnego zachodu, zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i zacznie rosnąć.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo na południu jeszcze małe i umiarkowane. Na północy kraju opady głównie deszczu ze śniegiem i śniegu. W pozostałej części kraju opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem, tylko na krańcach południowych bez opadów. Rano na północnym wschodzie lokalnie silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 2 st. C na północnym wschodzie, około 7 st. C w centrum, do 13 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami także dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich, a na północy z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy do 70 km/h.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Źródło: PAP, x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0