Newsy

Pogoda w czwartek. Na termometrach nawet 21 stopni Celsjusza

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (23 + 24-27.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

Newsy

Pogoda w czwartek. Na termometrach nawet 21 stopni Celsjusza

"Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (23 + 24-27.04.2020) | POLSKA", źródło: x-news.

W czwartek, 23 kwietnia dużo słońca na Polską, synoptyczny nie przewidują opadów. Wiatr słaby i umiarkowany. Będzie ciepło, na Dolnym Śląsku nawet 21 stopni Celsjusza. 

Europa wschodnia jest pod wpływem układów niskiego ciśnienia znad północnej i zachodniej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem klina wyżowego rozciągającego się od Morza Norweskiego po Morze Czarne. Z północnego zachodu napływać będzie nieco cieplejsza i dość sucha masa przetransformowanego powietrza polarnego morskiego.

Pogoda w czwartek, 23 kwietnia 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W czwartek pogodnie. Temperatura maksymalna od 16 st.C na północy do 20 st.C na południowym zachodzie; nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat od 11 st.C do 14 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na ogół północno-zachodni, jedynie na południu przeważnie zmienny.

W nocy pogodnie. Na Pomorzu Zachodnim lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2 st.C miejscami na południu i północnym wschodzie do 7 st.C na zachodzie; w obszarach podgórskich od 0 st.C do 2 st.C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, początkowo zmienny, nad ranem na ogół z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie, w czwartek 23 kwietnia

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 5 st.C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. 

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Płonie największy Park Narodowy w Polsce. Dramatyczna sytuacja nad Biebrzą

Koronawirus. Eksperci przestrzegają przed drugą, jeszcze silniejszą falą zakażeń

Małe stworzonka z ogromnym szczęściem. Kilkudniowe wiewiórki uratowane przed śmiercią

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
81
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0