Newsy

Pogoda na czwartek: deszcz w wielu regionach

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.07.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

Newsy

Pogoda na czwartek: deszcz w wielu regionach

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (09 + 10-11.07.2020) | POLSKA, źródło: x-news 

Pogoda na 9 lipca. Temperatura maksymalna od 16 stopni C w Suwałkach do 21 stopni C w Katowicach i Krakowie. Synoptycy spodziewają się opadów deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Jak informuje IMGW, Europa Północna po Centralną znajdować się będzie pod wpływem niżów znad Morza Norweskiego i północnej Skandynawii. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie rozległy klin wyżu znad Atlantyku. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, w strefie pofalowanego, chłodnego frontu atmosferycznego. Nadal napływać będzie dość chłodne powietrze polarne morskie.

Pogoda na czwartek, 9 lipca 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. C na północy do 22 st. C na południu, chłodniej nad morzem i na Podhalu od 15 st. C do 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, głównie na północy i w centrum kraju, opady deszczu. Na południu i południowym wschodzie, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 11 st. C na Podhalu do 16 st. C w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, nad morzem miejscami wschodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 9 lipca 

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz też:

USA. 37-letni Polak trafiony piorunem na plaży na Florydzie

Koronawirus nie daje za wygraną. Rekordowy wzrost infekcji w USA, zakażony prezydent Brazylii. Co z Europą?

Pływajmy bezpiecznie. Ratownicy apelują o rozsądny wypoczynek nad wodą 

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
64
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0