Newsy

Pogoda na czwartek: będzie znacznie cieplej

x-news

Newsy

Pogoda na czwartek: będzie znacznie cieplej

x-news

Czwartek upłynie pod znakiem rozpogodzeń, ale nawet tam, gdzie niebo spowiją chmury, nie należy spodziewać się opadów. Będzie - zwłaszcza w porównaniu z minionym weekendem - bardzo ciepło. Termometry wskażą od 2 stopni w Suwałkach do 9 w Szczecinie. Wiać będzie umiarkowanie z południowego zachodu.

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia Europa oraz krańce południowe i częściowo północne kontynentu znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem nad Morzem Północnym. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu, w ciepłej, polarnej morskiej masie powietrza. Po południu nad krańce północno-zachodnie nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego.

Prognoza pogody na czwartek, 21 stycznia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie powoli spadać.

Na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w górach okresami duże i tam możliwe słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu na północnym zachodzie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. C na północnym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 8 st. C, 9 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, na obszarach podgórskich Karpat i w Sudetach do 90 km/h, w Bieszczadach do 140 km/h. 

Pogoda w Warszawie w czwartek, 21 stycznia 2020 r. 

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe także rozpogodzenia. Temperatura maksymalna około 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda w piątek 22 stycznia

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu. W Tatrach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 7 cm. 

Temperatura maksymalna od 1 st. C, 2 st. C na północnym wschodzie, około 4 st. C centrum, do 9 st. C, 10 st. C na południowym zachodzie. 

Wiatr umiarkowany, nad morzem i na południu także dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru do 65 km/h, w miejscowościach podgórskich Karpat do 80 km/h, a w wysoko w górach do 120 km/h. W Tatrach wiatr może powodować zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w piątek, 22 stycznia 2020 r. 

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. 

Zobacz też:

Horoskop numerologiczny 2021. Dla kogo to będzie czas miłości i sukcesów finansowych?

Teoria 10 tysięcy kroków a odchudzanie. Jaki wpływ na nasz organizm mają długie spacery?

Miłośnicy Azji przenieśli jej fragment do Polski. W ogrodzie postawili mongolskie jurty

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
76
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0