Newsy

Pogoda na czwartek: będzie pochmurno i mgliście

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na czwartek: będzie pochmurno i mgliście

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (17 + 18-19.12.2020) | POLSKA

Na czwartek synoptycy zapowiadają mgły utrzymujące się przez większą część dnia. Wiatr słaby i umiarkowany. Na termometrach od 2 stopni C w Suwałkach do 8 stopni C we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW, Europa południowa i południowo-wschodni oraz częściowo centralna i północna znajdzie się w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Prognoza pogody na czwartek, 17 grudnia 2020 r.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia, w strefie frontu okluzji związanego z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Front ten odsuwał się będzie na wschód, po południu nad zachód kraju nasunie się strefa kolejnego frontu okluzji związanego z niżem z ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i nieznacznie spadnie.

Zachmurzenie całkowite lub duże, większe przejaśnienia na południu i zachodzie. Lokalnie w centrum słabe opady mżawki, po południu na krańcach zachodnich deszcz. Miejscami mgły, w pierwszej części dnia ograniczające widzialność do 100 metrów, a po południu na wschodzie i w centrum do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Podhalu i 2 st. C na wschodzie do 6 st. C, 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 17 grudnia 2020 r. 

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia lub mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr początkowo słaby, zmienny, potem południowo-wschodni.

Zobacz też:

Hanna Stankówna nie żyje. Przez 10 lat grała w serialu "Na Wspólnej"

Kryzys w związku: dlaczego mężczyźni zdradzają? Seksuolog obalił krążące mity

Waloryzacja rent i emerytur 2021. O ile wzrosną świadczenia?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
70
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0