Newsy

Pogoda na czwartek, 5 marca. Będzie pogodnie

Pogoda na czwartek, 5 marca 2020, źródło: x-news

Newsy

Pogoda na czwartek, 5 marca. Będzie pogodnie

Pogoda na czwartek, 5 marca 2020, źródło: x-news

W czwartek ma być pogodnie, zachmurzenie małe. Do Polski dotrą ciepłe masy powietrza. Na termometrach: 7 stopni w Suwałkach, w centrum kraju 9, w Warszawie 10, a najwyższa wartość temperatury na południu i południowym zachodzie Polski wyniesie 11-12 stopni. 

Jak informuje IMGW, północno-wschodnie krańce oraz środkowa część Europy będą w zasięgu wyżów. Nad resztą kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Półwyspu Bałkańskiego. Pod koniec dnia, od zachodu, zacznie się nasuwać niż z ośrodkiem nad północną Francją. Będziemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w czwartek, 5 marca 2020

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, gdzieniegdzie okresami duże. Na północy możliwe słabe opady deszczu, a w Bieszczadach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. C na wybrzeżu i Podhalu, około 8 st. C w centrum, do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie początkowo północno-zachodni. W górach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy we wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane; na pozostałym obszarze umiarkowane oraz duże i tam miejscami słabe opady deszczu, w Sudetach śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. C gdzieniegdzie w Małopolsce i na Ziemi Kieleckiej do 4 st. C na zachodzie; chłodniej w rejonach podgórskich Karpat od -7 st. C do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach silny i bardzo silny od 40 km/h do 55 km/h, na północy i na południu porywisty, południowy i południowo-wschodni. Na Przedgórzu Sudeckim oraz w rejonach podgórskich Karpat wiatr w porywach do 65 km/h, w Sudetach do 80 km/h, w Bieszczadach do 90 km/h, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Tatrach do 110 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 5 marca

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 1 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek w stolicy dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany, południowy. 

Zobacz też: 

Horoskop na marzec. "Lwy będą pławić się w nieswoim sukcesie". Co czeka inne znaki zodiaku? 

Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia potwierdza

Pogodny temat w Dzień Dobry TVN - zgłoś używając #pogodnitvn

O pogodzie czytaj więcej na: tvn meteo.

Źródło: PAP| X-news |
Co sądzisz o tym artykule?
54
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0