Newsy

Pogoda na 26 grudnia: w centrum Polski możliwe opady śniegu

x-news

Newsy

Pogoda na 26 grudnia: w centrum Polski możliwe opady śniegu

x-news

Na sobotę synoptycy zapowiadają niewielkie opady śniegu w północno-wschodniej części Polski. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 3 stopni C we Wrocławiu. 

Jak informuje IMGW, Europa środkowa, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu pozostawać będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Włoch i zachodniej Rosji. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych. Nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad Atlantyku. Będziemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Prognoza pogody na sobotę, 26 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie stabilne.

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, na północy i wschodzie przejściowo także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 2 st. C nad morzem, w kotlinach górskich od -4 st. C do -1 st. C, a nad morzem około 3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Tatrach oraz wieczorem miejscami na północy kraju do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. 

Jakie są prognozy na niedzielę, 27 grudnia i kolejne dni? Zobacz wideo. 

Pogoda w Warszawie w sobotę, 26 grudnia 2020 r.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni. 

Zobacz też:

Patryk Niekłań z "Mam Talent!" walczy o powrót do zdrowia po tragicznym wypadku. "Nadal nie wiemy, co będzie dalej"

Nieudany prezent. Czy sklep ma obowiązek przyjąć zwrot? 

Zgromadził ponad 730 bombek z PRL-u, niektóre są warte nawet 600 zł. Na czym polega ich urok?

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
46
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0