Newsy

Pogoda na 25 grudnia: miejscami opady śniegu

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (25 + 26-29.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na 25 grudnia: miejscami opady śniegu

Pogoda na dzień + 4 kolejne dni (25 + 26-29.12.2020) | POLSKA

Na piątek, 25 grudnia 2020 r. synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem. Na termometrach od 2 do 5 stopni C. 

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i środkowa będzie w zasięgu rozległego wyżu znad Atlantyku. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z ośrodkami nad północnymi Włochami i krańcami zachodnimi Rosji. Niżom tym towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych. Polska będzie pod wpływem niżu znad zachodniej Rosji, jednak od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Uwaga na opady śniegu 25 grudnia 2020 r.

IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia dla kilkunastu powiatów na Podkarpaciu, w Małopolsce i na Śląsku. Meteorolodzy prognozują wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Prognoza pogody na piątek, 25 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie i krańcach zachodnich też deszcz. W rejonach podgórskich i górach opady śniegu, w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm, w Karpatach o 10 cm. Temperatura maksymalna -1 st. C na Podhalu i 1 st. C na wschodzie do 4 st. C w centrum i na zachodzie oraz 5 st. C nad morzem. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami porywisty, północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 80 km. W górach wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie miejscami rozpogodzenia. Przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, głównie we wschodniej połowie kraju. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy Warmii i Mazur o 5 cm, w Karpatach o 6 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C w kotlinach górskich i -3 st. C na Warmii, na przeważającym obszarze kraju od -2 st. C do 0 st. C, jedynie nad morzem około 2 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 65 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie w piątek, 25 grudnia 2020 r.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, zachodni.

Zobacz też:

Żona Roberta Górskiego o żenującej wigilijnej wpadce: "Do dziś, jak o tym myślę, to się wstydzę"

Przełam się i zadzwoń w święta. "Pandemia jest momentem, kiedy szczególnie powinniśmy kultywować więzi i o nie dbać"

Pies, który został gwiazdą. Groszek skradł serca dzieci i straży miejskiej

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
76
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0