Newsy

Pogoda na 24 grudnia. Czy spadnie śnieg przed pierwszą gwiazdką?

x-news

Newsy

Pogoda na 24 grudnia. Czy spadnie śnieg przed pierwszą gwiazdką?

x-news

W Wigilię, 24 grudnia synoptycy przewidują opady deszczu w całym kraju. Śnieg spadnie jedynie w górach. Ciepło. Na termometrach od 3 stopni C w Suwałkach do 10 stopni C w Warszawie i Rzeszowie. Opady śniegu przewidywane są na 25 grudnia. 

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie niż z głównym ośrodkiem nad Zatoką Gdańską oraz związany z nim układ frontów atmosferycznych przemieszczający się z zachodu na wschód. Zachodnie oraz południowe krańce kontynentu znajdą się pod wpływem wyżów znad północnego Atlantyku oraz północnej Afryki. Polska będzie w zasięgu niżu przemieszczającego się wzdłuż wybrzeża, w strefie oddziaływania układu frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, przejściowo ciepłe.

Prognoza pogody w czwartek, 24 grudnia 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym zachodzie. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym, pod koniec dnia na wybrzeżu i Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Suma opadów na południu i południowym wschodzie do 20 mm, w Tatrach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na w centrum i na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, wzmagający się nad morzem i na terenach podgórskich do dość silnego, w porywach do 70 km/h, z kierunków południowych, na zachodzie skręcający na kierunki zachodnie. W Sudetach porywy do 80 km/h, wysoko w Tatrach do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i na północy kraju w śnieg. W górach i na terenach podgórskich opady śniegu.

Temperatura minimalna od 0 st. C do 3 st. C, lokalnie na Pomorzu -1 st. C, na terenach podgórskich od -2 st. C do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem początkowo dość silny, w porywach do 70 km/h, z upływem nocy słabnący, z kierunków zachodnich i północnych. W Sudetach porywy do 60 km/h, wysoko w Tatrach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w czwartek, 24 grudnia 2020 r.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 3 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Zobacz też:

Iga Świątek szczerze odpowiedziała na pytania fanów. "Wymagające było odnalezienie się w świecie biznesu i pieniędzy"

Pewnego dnia spakowali wszystko i wyjechali na Bali. "Postanowiliśmy zrobić to, o czym wszyscy marzą, mówią i myślą"

Jak w tym roku będzie wyglądać Pasterka? Episkopat wydał komunikat

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
79
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0