Gwiazdy

Poczekalnia dla modelek

Gwiazdy

Poczekalnia dla modelek

Projekt Zosi Promińskiej - "Poczekalnia" to połączenie jej dwóch pasji: modelingu i fotografii. W jego ramach Zosia prezentuje nam młode modelki i modeli, w swoich pokojach, ale w strojach od wybitnych projektantów. Nie mogą oni jeszcze zadebiutować na zagranicznych wybiegach i czekają na realizację swoich marzeń.

Zobacz też: Heidi Klum i Tom Kaulitz z "Tokio Hotel" razem na gali amfAR >>>

Zosia Promińska:

Modelką byłam przez piętnaście lat. Zaczęłam w wieku lat piętnastu i zakończyłam w wieku lat trzydziestu. Fotografia była zawsze moją największą pasją. Na każdy wyjazd zabieram ze sobą aparat. Miałam barierę przed fotografwaniem ludzi. Dopiero na końcu mojej przygody jako modelka zaczęłam fotografować koleżanki. W trakcie robienia tych zdjęć już poczułam, że to jest moje powołanie. Pracuję jako fotograf mody i portrecistka.

Zobacz też: Olga Shaykhlislamov - kim jest mama Iriny Shayk? >>>

Czym jest "Poczekalnia"?

"Waiting room" (Poczekalnia) to opowieść dokumentalna, w której posługując się językiem fotografii mody, przybliżam zjawisko młodych, nieletnich modeli i modelek, którzy juz mają podpisane kontrakty (...) jednak na swój debiut muszą poczekać.

Skąd pomysł na taki projekt?

Sytuacja młodych modeli jest skomplikowana. Na pracę na rynkach zagranicznych muszą czekać do osiągnięcia pełnoletniości, czasami do szesnastego roku życia. W przypadku bohaterów, którzy mają dwanaście lat, to jest wieczność.

Kara Becker, szefowa działu moda Harpers Bazaar Polska:

Zosia Promińska była modelką wielkiego formatu. Brała udział w niezwykle spektakularnych pokazach np. Fendi w 2007 kiedy modelki chodziły po Murze Chińskim.

Zobacz też: Lady Gaga jest w ciąży? Kim jest ojciec dziecka? >>>

Małgorzata Baczyńska:

Bardzo fajna idea pokazująca młode modelki, które bardzo często są jeszcze dziećmi, trochę niewinnie, ale wszystko jest przełamane dorosłością - marzeniem o tej dorosłości.

Zosia Promińska:

Sama przeszłam tę drogę, darzę moich bohaterów ogromna sympatią i rozumiem ich położenie. Jest to bardzo ciężki okres - oczekiwania na marzenia, które mogą ale nei muszą się ziścić. 
Co sądzisz o tym artykule?
62
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.07.2019
Elk 2018.
Jestem mama jednej z.osób którą brała udział w.projekcie Zosi.....przebudowana.osoba,miła sympatyczna ,ciepła i ciągle uśmiechnięta mimo zmęczenia po kilkugodzinnej podróży pociągiem....podczas zdjęć skupioną na maxa na osobie.której eoni zzdjęcia Ale bez napięcia i pośpiechu......przekazujacabswoja wsiedzę i zdobyte umiejętności na wybiegach,dla mnie super sie.patrzyli jak pracuje z.moim sumiem-mój sgm zachwycony praca z Zosia....mam nadzieję że jesZcze nienie raz beda mieli możliwość.oraz sposobność pracy razem :-) niestety to O czym mówi Zosia-ograniczenia wiekowe i chwilowy blok marzeń i pragnień modeli prZed 18rokiem czasami chwile.prZed 16 jest realny i faktycznie tak się dzieje.....jednak wierze w to że.Ci którzy muszą jesZcze zaczekać chwilkę spełnia się na maxa.....Zosiu.....życzę dalszej Tak owocnej współpracy z tak wybitnymi młodymi ludźmi i coraz większego grona osób wokół Ciebie które są żYczliwe i służą pomocą jak nasi wybitni projektanci mody....trzymam za Ciebie kciuki.dziewczyno.bo jesteś meggga pad wieloma względami.