Jakie plastry na wągry są najbardziej skuteczne?

Kobieta, która ma problemy ze skórą
Fot: kadirkaplan / gettyimages.com
Zyskujące coraz większą popularność plastry na wągry i zaskórniki, mają za zadanie dokładnie oczyszczać pory skóry. To tajna broń przeciw uporczywym i nieestetycznym zaskórnikom. Czy naprawdę działa?

Plastry na wągry - co to jest i dla kogo są przeznaczone?

Plastry na wągry kształtem przypominające motyla to nowość na rynku kosmetycznym, która szturmem zdobywa kobiece kosmetyczki. Wyprodukowane w konkretnym celu - mają za zadanie oczyszczać. Sprawdzają się zwłaszcza w sytuacjach nadmiernej produkcji sebum, kiedy skóra nie nadąża z jej odprowadzaniem i dochodzi do zatykania porów. Wtedy właśnie powstają zaskórniki i wągry . Te głęboko umieszczone zmiany są trudne do usunięcia, a co najgorsze - jak już uda nam się je usunąć, wkrótce wracają ponownie. Naprzeciw nim wychodzą plastry na zaskórniki .

Plastry na wągry swoje działanie zawdzięczają substancjom aktywnym , którymi są nasączone. Do najpopularniejszych należą czarny węgiel i olejek z drzewa herbacianego. Wykazują działanie antybakteryjne, dezynfekujące, anstyseptyczne, przeciwgrzybicze . W kontakcie ze skórą wnikają w nią i oczyszczają z obumarłych tkanek , a także z bakterii , które są przyczyną stanów zapalnych skóry.

Plastrów na wągry mogą używać osoby z tłustą, mieszaną i problematyczną cerą , które mają problem z dogłębnym oczyszczaniem porów skóry. Ze względu na swój zróżnicowany skład, ich działanie docenią też osoby o wrażliwym i delikatnym typie skóry . Plastry na wągry skierowane są również do różnych obszarów na mapie twarzy. Producenci oferują plastry do nosa, na brodę, czoło .

Plastry na wągry - jak używać?

Usunięcie zaskórników wbrew pozorom jest bardzo trudne. Siedzą głęboko i ciasno w malutkich porach skóry. Nawet jeśli uda się je usunąć, to najczęściej jakaś ich część pozostanie głęboko w skórze, powodując ich nawrót. Istotna jest więc technika ich usuwania, a co najważniejsze - odpowiednie przygotowanie skóry. Aby zrywany plaster nie urwał zaskórników, należy skórę dobrze rozpulchnić. W tym celu zaleca się zrobienie parówki z dodatkiem olejków, np. z drzewa herbacianego , które zmiękczą skórę (co zapobiegnie urazom mechanicznym i zerwaniu naskórka) oraz delikatnie otworzą pory. Rozszerzone łatwiej “wypuszczą” zaskórniki, które wyjdą w całości. Na tak przygotowaną skórę należy nakleić plaster, mocno go przyciskając, tak aby cała jego powierzchnia dobrze przywarła do skóry. Po przeprowadzonej kuracji zaleca się posmarowanie skóry kosmetykami z witaminą C, która dodatkowo oczyści i ochroni.

Czarne plastry na wągry to jedne z najsilniej działających plastrów . Mające w składzie aktywny węgiel (np. czarne plastry Carbo Detox od Bielendy lub paski na nos z aktywnym węglem firmy Cettua), doskonale sprawdzą się przy skórze trądzikowej i ze stale zapchanymi porami. Stosowane regularnie raz w tygodniu pomogą utrzymać skórę w czystości. Osoby ze skórą delikatną i suchą mogą po nie sięgać raz na dwa tygodnie w celach profilaktycznych. Spośród dostępnych w drogeriach czarnych plastrów mamy do wyboru jednorazową kurację bądź cały zestaw plastrów działających etapowo. I tak firma Holika Holika wypuściła na rynek system 3 plastrów, każdy działający po sobie. Ich działanie to w założeniu w pełni profesjonalna kuracja dogłębnie oczyszczająca . Pierwszy plaster otwiera zatkane pory, drugi wyciąga zaskórniki, wągry i oczyszcza skórę z bakterii, trzeci zamyka pory i koi skórę. Nasączone roślinnymi wyciągami z chryzantemy, czarnego ryżu, fasoli, trufli, dodatkowo wzbogacone marokańską glinką, to absolutny koreański bestseller.

Domowe plastry na wągry

Oczyszczające plastry na wągry i zaskórniki są łatwe do przygotowania w domu . Do tego potrzebne będą 2 łyżeczki żelatyny i 2 łyżeczki mleka. Powstałą mieszankę należy podgrzać, a następnie nałożyć na problematyczne miejsce i czekać do wyschnięcia na skorupę (czas zależy od grubości papki). Następnie skorupę należy oderwać zdecydowanym ruchem. Domowe plastry , podobnie jak drogeryjne, mają działanie oczyszczające, odkażające i zwężające pory . Aby dodatkowo wzmocnić ich działanie, skórę można posmarować sokiem z cytryny lub tonikiem antybakteryjnym. Domowe plastry na wągry są szybkie do zrobienia , tanie , a przede wszystkim naturalne , co stanowi dodatkowy plus w oczyszczaniu skóry.

Zobacz film: Jak leczyć trądzik u dzieci? Źródło: Dzień Dobry TVN.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości