Newsy

Planujesz wyjazd na majówkę? Rząd podjął decyzję w sprawie hoteli i pensjonatów 

Majówka 2021. Czy hotele będą otwarte?

Mike Harrington/Getty Images

Newsy

Planujesz wyjazd na majówkę? Rząd podjął decyzję w sprawie hoteli i pensjonatów 

Majówka 2021. Czy hotele będą otwarte?

Mike Harrington/Getty Images

Planujesz wyjazd na majówkę? Minister zdrowia nie ma dobrych wiadomości. W związku z pandemią koronawirusa zostały przedłużone restrykcje dotyczące hoteli i miejsc noclegowych. Do kiedy będą obowiązywały obostrzenia? 

Koronawirus w Polsce - obostrzenia przedłużone

Podczas konferencji prasowej szef resortu zdrowia wyjaśnił, że "głównym kryterium decyzyjnym - jeżeli chodzi o podejmowanie działań dotyczących obostrzeń - jest kwestia obłożenia łóżek i respiratorów". - W tej chwili to obłożenie jest na średnim poziomie, rzędu 75 proc., przy czym warto zwrócić uwagę, że przy respiratorach te wskaźniki są nieco wyższe - wskazał.

Zdaniem Adama Niedzielskiego, oznacza to, że "mniej więcej w perspektywie ponad tygodnia mamy stabilizujący się trend". Szef resortu wskazał jednak, że "ta stabilizacja obłożenia łóżek i respiratorów jest na bardzo wysokim poziomie". Dane stały się główną przesłanką do tego, że została podjęta decyzja o przedłużeniu obowiązywania restrykcji o kolejny tydzień. Jednak będą obowiązywały wyjątki, które tyczą się dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli, sportu na świeżym powietrzu i hoteli oraz miejsc noclegowych. 

Hotele w majówkę 2021 zamknięte

Minister na konferencji powiedział, że "aby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki", restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych zostają przedłużone o dwa tygodnie.

- Do 3 maja nie będzie możliwe prowadzenie działalności hoteli i obiektów noclegowych – poinformował w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Wyjaśnił, że to obostrzenie zostało przedłużone z powodu zbliżającej się majówki.

Oznacza to, że działanie hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja będzie ograniczone na dotychczasowych zasadach. Wyjątkiem są m. in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych, np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Zobacz wideo: Jak uratować majówkę? Pomysły na długi weekend w czasie izolacji 

Zobacz też:

Pożar w szkole podstawowej. "Zginęły najmłodsze dzieci uczęszczające do żłobka i przedszkola"

Potężny wyciek danych z Facebooka. Jak sprawdzić, czy dotyczy także ciebie?

Zrezygnowali ze studiów i pracy, by podbijać TikToka. Obecnie obserwuje ich ponad 10 milionów fanów

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0