Podróże

Planuje objechać świat w 365 dni. Jego podróży przyświeca szczytny cel

Podróże

Planuje objechać świat w 365 dni. Jego podróży przyświeca szczytny cel

Sławek Muturi planuje wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa jako osoba, która najszybciej odwiedzi wszystkie kraje na świecie. Jego celem na 2021 były podróże do 195 państw członkowskich ONZ w 365 dni. Każda podróż byłaby dla niego co najmniej trzecią wizytą w każdym kraju. Jak idzie mu realizacja celu? O tym Sławek Muturi opowiedział w Dzień Dobry TVN. 

 Jak zarobić na podróżowanie?

Celem podróży Sławka jest nie tylko próba bicia Rekordu Guinnessa, ale też zebranie pieniędzy na cel dobroczynny - zakup mieszkań przez Fundację Fridomia dla młodych dorosłych ludzi, opuszczających domy dziecka. Niestety podróż musiała zostać odłożona w czasie z powodu pandemii. 

Postanowiłem połączyć moją pasję z celem dobroczynnym - ze zbieraniem pieniędzy. (...) Zaplanowałem to wszystko w 1995 r. Moją motywacją nie było tyle zwiedzanie świata, co chęć zimowania w tropikach. Zdecydowałem być jak bociany, które emigrują tam, gdzie jest cieplej - powiedział Sławek Muturi. 

- Wpadłem na pomysł, że będę kupował mieszkania na wynajem. W wieku 43 lat przeszedłem na wcześniejszą emeryturę, żeby oddać się swojej pasji - dodał. 

Jak zwiedzić cały świat?

Listę krajów odwiedzonych dwukrotnie Sławek Muturi zamknął we wrześniu 2019 w Japonii. Ambitne plany pokrzyżowała jednak pandemia… Podróżnik uczy się także języków. Zna już dwanaście, a siedmioma włada biegle. Zanim zaczął podróżować, pracował w korporacji. 

- Najczęściej podróżuje tak, że z południa kraju jadę na jego północ. Najdłuższa podróż, którą odbyłem, była z RPA do Sydney drogą lądową. Czasami podróżuję z dziećmi, albo z całą rodziną, ale najczęściej sam, bo nikt nie ma tyle czasu - podsumował Sławek Muturi. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
71
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0