Newsy

Pijany ojciec uciekał z niemowlakiem przed pracownikami opieki społecznej. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala 

Policja Polska

Krzysztof12/Getty Images

Newsy

Pijany ojciec uciekał z niemowlakiem przed pracownikami opieki społecznej. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala 

Policja Polska

Krzysztof12/Getty Images

W Skarżysku Kamiennej doszło do dramatycznej sytuacji. Pijany ojciec upuścił nosidełko, w którym znajdowała się jego trzymiesięczna córka. Mężczyzna uciekał przed pracownicami opieki społecznej. Dziecko trafiło do szpitala w Kielcach z urazem głowy. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Pijany ojciec uciekał z niemowlakiem przed pracownikami opieki społecznej

Pijani rodzice, mając po 2,5 promila alkoholu w organizmie, opiekowali się dzieckiem. Kiedy fakt ten ujawniły pracownice opieki społecznej, usiłowali uciec z 3-miesięczną córką z mieszkania. Dziewczynka wypadła ojcu z nosidełka - trafiła do szpitala.

Jak poinformował w czwartek Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji, funkcjonariusze zostali powiadomieni o nietrzeźwych rodzicach sprawujących opiekę nad 3-miesięcznym dzieckiem. Pracownice opieki społecznej, które w poniedziałek odwiedziły rodzinę nie zostały wpuszczone do mieszkania.

- Wewnątrz słychać było płacz dziecka i głośne zachowanie osób dorosłych. Kobiety nabrały podejrzeń, że 36-latka i jej 34-letni partner mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. O swych przypuszczeniach zawiadomiły służby – przekazał funkcjonariusz.

W pewnym momencie rodzice wraz z towarzyszącym im mężczyzną postanowili opuścić mieszkanie. Wbrew żądaniom pracownic MOPS-u chcieli odjechać wezwaną taksówką. Na to nie zezwoliły kierowcy interweniujące kobiety.

Wówczas ojciec dziecka zabrał niemowlę w nosidełku i postanowił uciec. Dziecko wypadło z nosidełka i upadło na ziemię. 

- Na miejsce dojechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Medycy zajęli się niemowlęciem, które trafiło do szpitala w Kielcach z urazem głowy. Rodzice zostali przebadani na zawartość alkoholu. Oboje mieli w organizmach po 2,5 promila. Zostali zatrzymani – dodał.

Skarżysko Kamienna. Dziecko wypadło z nosidełka, które trzymał pijany ojciec

W środę para została doprowadzono do prokuratury. Wobec matki zastosowano policyjny dozór. W stosunku do ojca, który przyczynił się do obrażeń niemowlęcia, skierowany został wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące 34-latek spędzi w areszcie.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie dziecko znajduje się w szpitalu. Jego stan lekarze określają jako ciężki.

Zobacz wideo: Kamil Durczok skazany za jazdę po pijanemu i spowodowanie kolizji:

>>> Zobacz także:

Potężny wyciek danych z Facebooka. "Udostępniono je na koncie hakerskim". Jak sprawdzić, czy dotyczy to także ciebie?

PIMS - ten skrót powinien znać każdy rodzic. Choroba dotyka coraz więcej dzieci i rozwija się błyskawicznie

Iga ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" o złamanym sercu i dążeniu do celu. "Walczę do końca o wszystko i wszystkich"

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
57
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0