Artykuł z cyklu ''Fisher Price. Let's be kids!'' strona główna cyklu
Let's be kids!

Pierwsza podróż z maluchem? Sprawdź, jak się do niej przygotować

"Bawimy się w...podróżnika"

Let's be kids!

Pierwsza podróż z maluchem? Sprawdź, jak się do niej przygotować

"Bawimy się w...podróżnika"

Pierwsza podróż samochodem to wielkie wydarzenie dla malucha, wywołujące obawy u rodziców. Okazuje się, że nie mamy się czego bać, jeżeli jesteśmy do niej dobrze przygotowani. Wykorzystajmy wspólny czas - rzadko zdarza się okazja spędzenia z dzieckiem tylu chwil. Dowiedz się, w jaki sposób umilić podróż Twojemu maleństwu. 

Poznając nowe otoczenie, dziecko może poczuć niepewność, lęk i oszołomienie. Warto jest zadbać o to, aby pierwsza podróż została przez niego jak najlepiej zapamiętana. Bądźmy przy naszym maluchu, zajmując go kreatywnymi zabawami, które nie tylko edukują, ale przede wszystkim - nie znudzą go po kilku minutach.

Podróż z najlepszymi przyjaciółmi

Do samochodu najlepiej zabrać zabawki, które dziecko zna i lubi – dzięki temu będzie czuło się bezpiecznie w nowym miejscu. Odpowiednie zabawki edukacyjne i sensoryczne pozwolą zająć dziecko na dłużej podczas podróży, dzięki czemu rodzice będą spokojni, obserwując swojego maluszka w dobrym nastroju.

Wybierając zabawkę dla dziecka, należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy jest ona odpowiednio dopasowana do wieku maluszka. Nawet podczas jazdy samochodem możemy zadbać o jego rozwój i pomóc mu lepiej poznać otaczający świat. Warto postawić na zabawkę interaktywną, która pomaga stymulować najważniejsze zmysły dziecka. Doskonałym przykładem jest Smartfon Szczeniaczka Fisher-Price, który dzięki funkcjom nagrywania głosu i dźwięków sprawi, że maluch znacznie rozwinie swoją wyobraźnię. Jedna zabawka, a tyle możliwości! Szczeniaczek stanie się najlepszym przyjacielem Twojego dziecka. Pierwsze ważne rozmowy, wspólne śpiewanie piosenek, nauka nazw dni tygodnia – podróż nigdy nie będzie nudna. Każdy maluch najlepiej uczy się poprzez zabawę, a te funkcje sprawią, że zostaną rozwinięte umiejętności komunikacyjne, a nawet aktorskie! Wygląd telefonu jest tak realistyczny, że dziecko z chęcią będzie odgrywało scenki „dzwonienia do przyjaciela”. 

Zgadywanki-rymowanki

Maluchy uwielbiają różnego rodzaju zagadki, szczególnie śmieszne lub związane z ulubionymi, bajkowymi bohaterami. Wspomogą one koncentrację i pomogą w nauce logicznego myślenia. W zgadywanki możemy się bawić z dziećmi już od 2 roku życia. Zacznijmy od prostych przedmiotów, zwierzątek i postaci. Jedna osoba wybiera (w myślach) dany obiekt, a pozostali zgadują, co to jest. Wskazówką może być kształt, kolor lub opis postaci z obejrzanej bajki… co tylko Wam przyjdzie do głowy! Np. ” kobieta z bajki, w czarnym kapeluszu, która lata na miotle” – kto odgadnie, że chodzi o czarownicę, wymyśla kolejną zagadkę. Ta zabawa nie ma końca i zapewni mnóstwo śmiechu!

Dla większych dzieci wypróbujmy gry słowne, czyli rymowanki. Wystarczy zaproponować pierwszy wyraz – może być to kolor, roślina, zwierzątko lub miejscowość, którą akurat minęliście. To od niego zaczynamy całą zabawę proponując kolejne, rymujące się słowa, np. „las, właz, gaz…”.

 Kto pierwszy zobaczy...

Świat potrafi być ciekawy nawet przez szybę samochodu. Wykorzystajmy czas spędzony w podróży na pokazanie maluchowi pięknych krajobrazów, łącząc to z zabawą w wyszukiwanie różnych rzeczy i przyznawanie za to punktów. Krówki, konie, drzewa, samochody… kto pierwszy zobaczy ten wygrywa! Ograniczać może nas jedynie wyobraźnia. 

Atrakcyjne smakołyki na drogę

W trakcie podróży dzieci niechętnie dają się namówić na przegryzienie czegoś. Zadbajmy o pyszne i kolorowe przekąski, które je zachęcą. Przygotuj miniaturowe porcje mieszanki smakołyków: orzeszków, ciasteczek, suszonych owoców, małych krakersów i pokrojonych owoców. Niech będzie zdrowo i wesoło!

Pierwsza podróż samochodem. Jak przygotować dziecko? Zobacz rozmowę z ekspertką:

Jak przygotować dziecko do pierwszej podróży?

Zobacz też:


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
92
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0