Newsy

Piątek pochmurny i deszczowy, miejscami ze śniegiem

x-news

Newsy

Piątek pochmurny i deszczowy, miejscami ze śniegiem

x-news

W piątek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Temperatura od 2°C do 6°C.  Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty.

Jak informuje IMGW północna oraz częściowo centralna i zachodnia Europa znajduje się w zasięgu głębokiego niżu wędrującego znad południowej Skandynawii nad północną Finlandię. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże znad Atlantyku i Rosji. Polska znajduje się pod wpływem wspomnianego niżu, w strefie przemieszczających się z zachodu na wschód chłodnych frontów atmosferycznych. Za pierwszym frontem napływa chłodne powietrze polarno-morskie, za drugim powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w piątek 20 listopada

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami w północnej połowie kraju i na Pogórzu Karpackim przejściowo również śniegu. W górach opady śniegu. 

Temperatura minimalna od 0°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C. Miejscami nawierzchnie dróg i chodników śliskie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu także silny, do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 110 km/h, w Tatrach do 80 km/h, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne. Z upływem nocy wiatr będzie stopniowo słabł.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. 

Temperatura maksymalna od 2°C do 6°C, chłodniej na Podhalu: około -1°C. Wiatr przeważnie umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Pogoda w Warszawie w piątek 20 listopada

W stolicy w piątek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. 

Temperatura maksymalna około 5°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, po południu słabnący, zachodni. 

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
87
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0