Newsy

Piątek i weekend upalny. Możliwe przelotne burze i grad

x-news

Newsy

Piątek i weekend upalny. Możliwe przelotne burze i grad

x-news

W piątek zachmurzenie zmienne. Przelotny deszcz i burze z porywistym wiatrem, a miejscami z gradem. Temperatura maksymalna od 28°C na Nizinie Szczecińskiej do 31°C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Ciśnienie waha się, w południe w Warszawie będzie 996 hPa.

Pogoda na piątek 12 czerwca

Piątek przyniesie zmienne zachmurzenie w całej Polsce. Możliwy jest przelotny deszcz i burze. W nich może spaść od 10 do 30 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru rozpędzą się do 60-90 km/h. Miejscami możliwy jest grad. 

Na termometrach zobaczymy od 28 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze wschodu.

Warunki biometeo

Na przeważającym obszarze kraju wilgotność powietrza wyniesie w granicach 80-90 procent. W całej Polsce odczujemy upał i wilgoć, a warunki biometeo będą niekorzystne.

Pogoda Warszawa na piątek 12 czerwca

W stolicy zachmurzenie będzie zmienne, możliwy jest przelotny deszcz i burze (10-30 l/mkw. opadu, porywy wiatru do 60-90 km/h, możliwy też grad). Temperatura maksymalna osiągnie 30 st. C. 

Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe dojdzie do 996 hPa.

Pogoda na sobotę 13 czerwca 

W sobotę na Podlasiu i Mazurach pogodne. Poza tym zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami (z opadem 10-20 l/m2, porywami wiatru do 80 km/h, niewykluczony grad). Temperatura maksymalna od 24°C na Podlasiu do 31°C n na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

Więcej o pogodzie znajdziesz na TVN Meteo.

Zobacz też:

Wakacje 2020 - marzysz o wypoczynku na wsi? 60 proc. rezerwacji już zajętych

Czy po zimnym maju czeka nas chłodne lato? Synoptyk mówi o najlepszym czasie na urlop 

Komisja Europejska rekomenduje stopniowe otwieranie zewnętrznych granic Unii. Kiedy wyjedziemy poza strefę Schengen?

Źródło: x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
87
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0