Newsy

Piątek ciepły z lokalnymi, przelotnymi opadami deszczu

x-news

Newsy

Piątek ciepły z lokalnymi, przelotnymi opadami deszczu

x-news

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, miejscami przejściowo duże. Na północnym wschodzie kraju możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na Podlasiu i Suwalszczyźnie, 17 w centrum do 21 na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany.

Pogoda w piątek 22 maja

W piątek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a miejscami przejściowo duże. Na północnym wschodzie kraju możliwe są słabe opady deszczu.

Na termometrach zobaczymy od 14 stopni Celsjusza na Podlasiu i Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju, do 21 st. C na Ziemi Lubuskiej. 

Słaby i umiarkowany wiatr będzie na ogół północny, tylko na zachodzie południowo-wschodni.

Warunki biometeo

Największą wilgotność, przekraczającą 70 procent, odnotujemy na północnym wschodzie. W pozostałych regionach utrzyma się w granicach 60 procent. 

Odczucie temperatury będzie zróżnicowane - od chłodu i wilgoci, przez komfort, po ciepło. Biomet w całym kraju będzie neutralny.

Pogoda Warszawa w piątek 22 maja 

Zachmurzenie małe i umiarkowane, a przejściowo duże. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 16 st. C. Wiatr będzie północny, słaby i umiarkowany. 

Ciśnienie spada, w stolicy w południe wyniesie 1010 hPa.

Pogoda sobota 23 maja

W sobotę pochmurno z opadami deszczu przemieszczającymi się od zachodu w głąb kraju. Jedynie na wschodzie pogodnie i bez opadów. Od 14 st. na Wybrzeżu Gdańskim i Kujawach, 17 w centrum kraju do 20 na Podkarpaciu. Wiatr południowy, skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany, na zachodzie i Pomorzu dość silny.

Pogoda niedziela 23 maja

W niedzielę zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu, na wschodzie i w centrum kraju burze. Od 15 st. na Warmii i Suwalszczyźnie do 18 w Małopolsce. Wiatr północno-zachodni i zachodni, umiarkowany, ale w czasie burz porywisty.

Więcej o pogodzie znajdziesz na TVN Meteo.

Zobacz też:

Źródło: x-news, TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0