Newsy

Piątek ciepły. Możliwe gwałtowne burze z obfitymi opadami i silnym wiatrem

x-news

Newsy

Piątek ciepły. Możliwe gwałtowne burze z obfitymi opadami i silnym wiatrem

x-news

Piątek na Mazurach i Podlasiu przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. W pozostałej części kraju zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami, którym towarzyszyć będzie porywistym wiatr i grad. Będzie ciepło - od 27 stopni C na Śląsku do 30 na Podlasiu.

Jak informuje IMGW, wschodnia i częściowo północna Europa będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Nad resztą kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi. Północno-wschodnia część Polski będzie pod wpływem wyżu rozciągającego się od Bałtyku po Ukrainę, natomiast od południowego zachodu na północny wschód będzie przemieszczać się zatoka niżu znad Wielkiej Brytanii z frontem okluzji. Pozostaniemy w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na piątek 26 czerwca 

Piątek na Mazurach i Podlasiu przyniesie małe i umiarkowane zachmurzenie. W pozostałej części kraju na niebie wystąpi zachmurzenie zmienne z przelotnym deszczem i burzami, którym towarzyszyć będą opady do 30 litrów na metr kwadratowy. Porywy wiatru mogą osiągać do 90 km/h oraz grad

Temperatura maksymalna sięgnie od 27 stopni Celsjusza na Śląsku do 30 st. C na Podlasiu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu.

Ostrzeżenia przed burzami w piątek 26 czerwca 2020 r.

IMGW wydał w piątek rano ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem dla południa Polski. Alert obejmuje woj. podkarpackie, małopolskie, świętokrzyskie i śląskie.

Na wskazanym obszarze prognozuje się wystąpienie burz z opadami od 30 mm do 50 mm, a lokalnie nawet do 60 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami może padać grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz wynosi 80 proc.

IMGW ostrzega także przed burzami z gradem w woj. opolskim, dolnośląskim, woj. kujawsko-pomorskim, a także dwóch powiatach woj. pomorskiego: człuchowskim i chojnickim. Tam obowiązuje alert pierwszego stopnia. Instytut prognozuje tam wystąpienie burz z opadami od 20 mm do 30 mm, a lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Tam również może padać miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz także wynosi 80 proc.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że zjawiska te mogą być bardziej zintensyfikowane.

Pogoda Warszawa w piątek 26 czerwca 

W piątek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Wieczorem możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. 

Temperatura maksymalna około 28 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz w porywach do 80 km/h, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

Pogoda na sobotę 27 czerwca 

Sobota upłynie pod znakiem zmiennego zachmurzenia, przelotnego deszczu i burz (z opadami do 10-20 l/mkw., porywami wiatru do 80 km/h oraz lokalnym gradem). Temperatura maksymalna wyniesie od 27 st. C na Pomorzu do 30 st. C na Podkarpaciu. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

Pogoda na niedzielę 28 czerwca 

Niedziela zapowiada się pogodnie na południu i w centrum kraju. W innych częściach Polski należy spodziewać się przelotnego deszczu i burz z opadami do 20 l/mkw. i porywami wiatru do 80 km/h

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 25 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 29 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z zachodu.

Zobacz też:

Agroturystyka - pomysł na wakacje 2020. "Jest fantastycznym połączeniem wypoczynku i pobytu w naturze"

Biura podróży ruszają z wczasami. Dokąd będziemy mogli się wybrać?

Bon turystyczny - dla kogo i od kiedy wypłaty? 

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
78
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0