Horoskop

Pełnia Różowego Księżyca – osoby spod tych znaków zodiaku czeka spory stres

Pełnia różowego księżyca

jakkapan21/GettyImages.com

Horoskop

Pełnia Różowego Księżyca – osoby spod tych znaków zodiaku czeka spory stres

Pełnia różowego księżyca

jakkapan21/GettyImages.com

Na wieczornym niebie, tuż po zachodzie Słońca od kilku dni widać ogromy Księżyc Wzrostu. To najjaśniejsza pełnia w 2020 roku, która uściśliła się ósmego kwietnia, ale której wpływ będzie można odczuwać przez całe Święta Wielkanocne.

Intensywne zmiany w naszych biopolach wzmacnia triada Super Księżyców, czyli trzech pełni, które mają kolejno miejsce przez trzy miesiące z rzędu, w trakcie których naturalny, ziemski satelita znajduje się najbliżej naszej rodzimej planety.

Cykl trzech Super Księżyców

Aktualna pełnia Księżyca, odbywa się w momencie, w którym Srebrny Glob znajduje się najbliżej Ziemi, w przeciągu całego 2020 roku. To drugi z cyklu trzech tak zwanych Super Pełni, czyli sytuacji w których mamy stosunkowo większą i jaśniejszą tarczę Księżyca, nawet o 30 proc. w stosunku do ,,pełni standardowej''.

Pierwsze takie zjawisko mogliśmy podziwiać w marcu, kolejny Super Księżyc wypada w kwietniu, a ostatni w tym rozdaniu nastąpi w maju. Później odległość pomiędzy Ziemią, a jej satelitą zacznie się zwiększać.

Ludowe nazwy

Kwietniowy Księżyc zwany jest Siewną Pełnią z powodu dokonywania w tym czasie pierwszego obsiewania grządek i pól. Znane są również nazwy takie jak Jajeczny Księżyc - co związane jest z tradycją wielkanocnego spożywania pisanek i celebrowania jajka, jako symbolu odradzającego się życia. Mówimy również o Pełni Wzrostu i Księżycu Kiełkujących Traw z powodu nagłej eksplozji zieleni w świecie roślin. Spotykamy również nazwę Różowy Księżyc, co z kolei wzięło się od obfitego kwitnienia w tym czasie różowych pąków, na terenach należących do Indian północnoamerykańskich.

Kwietniowy Księżyc przynosi niepokoje partnerskie

To właśnie w trakcie kwietniowej pełni Księżyca będziemy mogli podziwiać najjaśniejszą i najbardziej okazałą tarczę Srebrnego Globu w całym 2020 roku i będzie to bardzo intensywne doświadczenie, nie tylko ze względu na spektakularne zjawisko.

Pełnia Księżyca, chociaż oczywiście widowiskowa i miła dla oka, będzie działać na Nasze biopole przez cały okres Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy.

Zmęczenie psychiczne powtarzającymi się kłótniami i nieporozumieniami partnerskimi, może dać w kość nawet najtwardszym zawodnikom.

Uściślenie się Super Pełni nastąpiło o godzinie 4.35 nad ranem w środę, ósmego kwietnia i będzie miało miejsce w 19. stopniu znaku Wagi.

Ta faza zodiaku jest związana z partnerstwem, relacjami oraz poszukiwaniem równowagi. Niestety o harmonię będzie teraz bardzo trudno. Pobudzający emocje, nie dający się wyspać, grający na nerwach jak na mandolinie Srebrny Glob podniesie ciśnienie w wielu związkach.

Na przedświąteczny stres nakłada się w tym roku niewesoła sytuacja związana z koniecznością izolacji oraz obostrzeniami w kwestii wyjazdowych spotkań rodzinnych.

Nadmierna ilość czasu spędzana z najbliższymi oraz kłopoty z możliwością odreagowania emocji na zewnątrz, plus Super Pełnia to mieszanka więcej niż wybuchowa.

W ciągu kliku dni gwałtownie wzrośnie ilość przemocy domowej, dojdzie do zrywania mocno nadwyrężonych związków oraz testowania relacji rodzinnych.

Będziemy zmuszeni do znalezienia jakiegoś wentylu bezpieczeństwa, przez który zejdzie nadmierne ciśnienie, ale nie będzie to łatwe.

Komu spokój, komu stres?

Właściwie nie ma znaku, który przeszedłby przez ten ogniowy chrzest bez uszczerbku na nerwach. Musimy spróbować przetrwać, uzbroić się w cierpliwość i szukać z większym, bądź mniejszym sukcesem kompromisu wśród otaczających Nas bliskich osób. Najbardziej wrażliwe na wpływ kwietniowego Super Księżyca będą i tak już znerwicowane Raki, które mocno przeżyją kłótnie i nieporozumienia z najbliższymi. Dla Was jedyną radą pozostają zioła uspokajające oraz smaczne jedzenia. Walczyć o pozycję i autorytet będą Koziorożce, ponieważ Księżyc w Wadze przyniesie im niepewność i poczucie zagrożenia. Pamiętajcie, aby nie przenosić stresów z pracy na Wielkanocny stół.

Na bóle głowy, wzrost ciśnienia i nerwowe reakcje muszą uważać Barany, którym grozi również jakiś kłopot laryngologiczny. Pozwólcie sobie pomóc w kłopotach, nie utrudniajcie innym egzystencji.

Bliźniętom i Wodnikom najbliższa pełnia w Wadze umożliwi wzrost duchowy i poda na tacy potrzebne informacje. Będziecie mogli zabłysnąć tam gdzie potrzeba i kiedy ktoś Was zauważy. Wagi pomimo tego, że będą reagować z niepotrzebną egzaltacją otrzymają szanse na odzyskanie kontaktów z przeszłości. Po raz kolejny ktoś będzie próbował Cię przekonać Wago, że stara miłość nie rdzewieje.

Panny i Byki będą nie w sosie i przed Wielkanocą ciężko zazgrzyta pomiędzy nimi a domownikami. W celu rozładowania stresu rzucą się w wir sprzątania i gotowania. Strzelce nie za bardzo przejmą się sytuacją i potraktują fochy innych na luzie, po czym będą się cieszyć ze zdalnych kontaktów z ważnymi dla nich osobami.

Lwy oraz Skorpiony zatęsknią za samotnością, której niestety nie będzie im dane zaznać, będą zmuszone do kompromisu. Wchodzenie na ich prywatny teren jest mocno ryzykowne, ale będą próbowały się kontrolować.

Ryby uciekną od stresujących sytuacji w sen lub marzenia, ale ktoś szybko będzie chciał włączyć je w rodzinne konflikty. Nie powinniście poddawać się manipulacją na poczucie winy.

Spokojnego czasu oraz sukcesu w poszukiwaniu złotego środka, życzy Czytelnikom

Astrolog Merkurja

>>> Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
83
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0