Styl Życia

Patrycja Wydrzyńska gotuje dla potrzebujących. "Ma ogromne serce, najpiękniejsze, jakie spotkałem"

"Pomaganie daje siłę"

Styl Życia

Patrycja Wydrzyńska gotuje dla potrzebujących. "Ma ogromne serce, najpiękniejsze, jakie spotkałem"

"Pomaganie daje siłę"

Mimo trudnej przeszłości Patrycja Wydrzyńska odnalazła w sobie siłę, by pomagać innym. Choć sama ma niewiele, dzieli się tym, co posiada. Gotuje gorące posiłki i rozdaje tym, którzy ich potrzebują.

Pomaganie daje siłę

Nie miała łatwego życia. Jej problemy zaczęły się już w czasach dzieciństwa. W bardzo młodym wieku zginął jej tata, a w wieku 39 lat szóstkę dzieci opuściła mama, która chorowała na raka macicy.

- Nastąpił okres buntowniczy. Przed 15. rokiem życia wylądowałam w domu samotnej matki. Mieszkałam tam prawie trzy lata, kończyłam szkołę, pracowałam i wychowałam córkę. Potem pojawiły się kolejne dzieci – opowiadał Patrycja Wydarzyńska.

Mimo trudność, przezwyciężyła trudy. W jej życiu pojawił się  Artur. Mężczyzna początkowo obawiał się, czy da radę udźwignąć przeszłość swojej partnerki. 

- Przyznam się, że ja jako facet w pewnym momencie się zawahałem, czy jestem w stanie, mówiąc wprost, udźwignąć to. To jest kobieta po przejściach z dwójką nastoletnich dzieci. Córka już jest dorosła. To dla faceta też jest odpowiedzialność - powiedział Artur Parker, partner Patrycji.

Kobieta o wielkim sercu

Choć pani Patrycja od lat zmagała się z trudną sytuacją finansową, postanowiła pomagać innym. Jak tłumaczy, dobrze wie, jak to jest, gdy człowiek nie ma pieniędzy na chleb i podstawowe składniki. Sama przechodziła przez trudny czas, kiedy to nie miała czym nakarmić dzieci.

Ja byłam w ich skórze, nie miałam na chleb i nie miałam co do gara włożyć. Ja dzieciom z mąki robiłam placki, z samej wody

 – wspomina kobieta.

Obecnie gotuje posiłki w dużych garnkach i rozdaje je potrzebującym. Uśmiech na ich twarzach jest dla niej największą nagrodą. 

- Jest biednie, szczególne w tym roku. Ten rok pogrążył mnóstwo ludzi przez pandemię, przez zwolnienia z pracy. Ludzie, którzy żyli na stabilnym poziomie, popadli w kłopoty. Patrycja ma ogromne serce, to najpiękniejsze serce, jakie spotkałem w życiu – zapewnia jej partner.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Katarzyna Grochola o przemocy w związku: "Mój oprawca wyrwał spode mnie krzesło i mnie uderzył"

"Z ziemi włoskiej do Polski", czyli Jarek Wist i jego włoskie babki 

Ola Żebrowska o pamiątce po ciąży: "Nieplanowane, ale da się polubić"

Reporter: Natalia Górska
Co sądzisz o tym artykule?
51
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0