Gwiazdy

Patrycja Volny znowu cierpi na anoreksję. "To jest codzienna walka"

Patrycja Volny

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Patrycja Volny znowu cierpi na anoreksję. "To jest codzienna walka"

Patrycja Volny

Dzień Dobry TVN

Patrycja Volny ponownie zmaga się z zaburzeniami odżywiania. Aktorka znana z filmu "Pokot" przyznała to w szczerym, emocjonalnym nagraniu, które zamieściła w sieci. Jej zdaniem, do nawrotu anoreksji przyczyniła się pandemia koronawirusa i pobyt w izolacji. Córka Jacka Kaczmarskiego opublikowała też wstrząsające zdjęcie swojej sylwetki. 

Patrycja Volny ma anoreksję

Aktorka nigdy nie ukrywała, że cierpiała na zaburzenia odżywiania. Teraz choroba wróciła. Aktorka zdecydowała się o tym opowiedzieć, żeby pomóc innym ludziom z podobnym problemem. Dlatego właśnie opublikowała nagranie, w którym szczerze o tym mówi.

Podejrzewam, że covid i bycie w izolacji, niemożność wyjścia na pewno takim osobom jak ja bardzo się daje we znaki. Aktywność bardzo pomaga w leczeniu i wychodzenie do ludzi. Bycie uwięzionym we własnym mieszkaniu, we własnej kuchni, przy własnej lodówce... Kumam was. To jest walka. To jest codzienna walka

- słyszymy w relacji na Instagramie.  

Ostatnie wydarzenia, zarówno prywatne, jak i okołocovidowe spowodowały, że ta choroba na nowo się odezwała. Jakoś staram się z nią radzić i stwierdziłam, że mogłabym komuś pomóc, pogadać. Bo nikt nie zrozumie anorektyczki/anorektyka tak jak drugi anorektyk 

- mówi gwiazda filmu "Pokot".

Patrycja zamieściła też czarno-białe zdjęcie, na którym widać bardzo szczupłą, wręcz wychudzoną sylwetkę. 

#helplessnothungry #anoreksjabulimiczna

- podpisała fotografię wyraźnie zaznaczonych żeber i zapadniętego brzucha.

Fani aktorki trzymają za nią kciuki.  

Smutne. Znam temat anoreksji z autopsji
Życzę powodzenia i szybkiego uporania się z problemem❤️

- czytamy w komentarzach.

Patrycja Volny - kariera 

Patrycja Volny (Patrycja Kaczmarska) urodziła się 5 lutego 1988 w Monachium. Jest córką poety, kompozytora i pieśniarza Jacka Kaczmarskiego. Dorastała w Australii, obecnie mieszka we Francji.

Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uczestniczyła też w zajęciach organizowanych przez National Institute of Dramatic Arts (Sydney) oraz West Australian Academy of Performing Arts.

W zawodzie debiutowała jako ośmiolatka, grając w sztukach teatralnych oraz australijskich filmach. W trakcie studiów występowała głównie w produkcjach początkujących twórców oraz gościnnie w polskich serialach. Na północy Francji, gdzie mieszka, współtworzy dwujęzyczną grupę teatralną.

Szerokiej publiczności dała się poznać dzięki roli Dobrej Nowiny w  filmie "Pokot" w reżyserii Agnieszki Holland.

Co to jest anoreksja?

Anoreksja , w psychiatrii fachowo określana jako jadłowstręt psychiczny, to choroba z grupy zaburzeń odżywiania. Osoba chora odczuwa silny lęk przed przytyciem, dlatego obsesyjnie dąży swoimi działaniami do utraty wagi, świadomie odmawia przyjmowania posiłków, głodzi się i nie przerywa tych zachowań nawet, gdy organizm jest wyniszczony.

Najczęściej anoreksja zaczyna się od niewinnego odchudzania, które przeradza się w natrętne myślenie o jedzeniu, kaloryczności posiłków i głodówki. Mimo dużego spadku masy ciała, czynności stają się coraz bardziej intensywne. Dzieje się tak, ponieważ anorektycy mają zaburzony obraz swojego ciała i żadna waga nigdy nie będzie dla nich idealna.

Problem najczęściej dotyczy nastolatków, wchodzących w okres dojrzewania i młodych dorosłych przed 25. rokiem życia. Anoreksja u mężczyzn pojawia się nawet 12 razy rzadziej niż u kobiet. Szacuje się, że problem dotyczy około 2% młodzieży w Polsce.

Wspierajcie swoje dzieci w walce z anoreksją. Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Jak rozpoznać objawy zaburzeń odżywiania u dziecka?

Zaburzenia odżywiania u kobiet w ciąży

Bulimia – objawy, przyczyny i skutki. Jak walczyć z bulimią?

Co sądzisz o tym artykule?
80
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0