Gwiazdy

Oscary 2020. Luke Perry i Cameron Boyce pominięci w „In Memoriam”. Fani oburzeni wpadką

Gwiazdy

Oscary 2020. Luke Perry i Cameron Boyce pominięci w „In Memoriam”. Fani oburzeni wpadką

Nie cichną echa oscarowej gali, zwłaszcza po wpadce, której dopuściła się Amerykańska Akademia. W dorocznym segmencie poświęconym pamięci zmarłych filmowców pominięto Luke’a Perry i Camerona Boyce. Jak wytłumaczyli się organizatorzy? 

Oscary to przyznawane co roku nagrody dla najbardziej wybitnych twórców w przemyśle kinematograficznym. Podczas każdej gali wyświetlany jest segment upamiętniających tych filmowców, którzy odeszli w danym roku.

Skandal po Oscarach

Tegoroczne „In Memoriam” wyświetlane podczas gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej wywołało falę krytyki. W segmencie nie zostali uwzględnieni Luke Perry i Cameron Boyce. Sytuacja wzbudziła poruszenie, ze względu na fakt, że gwiazdor serialu „Beverly Hills, 90210” wystąpił przed śmiercią w nagrodzonym Oscarem filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood”. Fani aktorów nie kryją oburzenia.

Kontrowersyjne wytłumaczenie Akademii

W odpowiedzi na krytykę organizatorzy gali Oscarów wydali specjalne oświadczenie, w którym wytłumaczyli swoje postępowanie. Według komunikatu decyzja podyktowana była dużą liczbą zgłoszeń wysłanych na adres Akademii. Każdego roku specjalnie powołany w tym celu komitet dokonuje selekcji i tworzy ostateczną listę tych, którzy uwzględnieni zostaną w tradycyjnym segmencie. 

Organizatorzy zwrócili również uwagę na to, że nazwiska wszystkich pominiętych twórców, w tym Luke’a Perry i Camerona Boyce, znalazły się na oficjalnej stronie internetowej Oscarów. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też: 

Luke Perry nie żyje. Był ikoną lat dziewięćdziesiątych

Cameron Boyce nie żyje. Aktor znany z filmów Disneya miał 20 lat

Oscary 2020. Tylko u nas - rozmowa z Kingą Komasą tuż przed wyjściem na czerwony dywan

Co sądzisz o tym artykule?
54
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0