Porady

Wysłaliście nam listy do św. Mikołaja! O jakich prezentach marzą dzieci?

Porady

Wysłaliście nam listy do św. Mikołaja! O jakich prezentach marzą dzieci?

Poprosiliśmy widzów, żeby przysyłali nam listy, które w tym roku wysłali do św. Mikołaja. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a ich autorów zaprosiliśmy do studia Dzień Dobry TVN. Na naszych kanapach zasiedli: Julia Zatorska, Michalina Dziurdzia oraz Aleksander i Wojciech Kulma. Co chcieliby znaleźć pod choinką?  Jak wybrać oryginalny prezent dla dziecka, tak, aby jednocześnie bawił, był dostosowany do jego zainteresowań i rozwijał?

Nasza redakcja została dosłownie zasypana listami do św. Mikołaja. Przeczytaliśmy wszystkie i wybraliśmy te, które naszym zdaniem były najciekawsze. Zobaczcie, o co jeszcze prosiły dzieci w swoich listach:

Najlepsze upominki dla dzieci

Prezenty dla dzieci na święta to podobno najłatwiejsza część zimowych zakupów. Wystarczy kupić najmodniejszy strój dla lalki, konsolę PlayStation, zestaw Lego. Oczywiście w tych prezentach nie ma nic złego, ale czasem możemy się nieco bardziej wysilić i postawić czasami na drobiazgi dla dzieci, ale takie, które przykują ich uwagę, czegoś ich nauczą albo rozwiną dodatkowe kompetencje. Oczywiście nie chodzi o to, aby na siłę kupować kreatywne prezenty dla dzieci i w ten kolejny sposób zmuszać je do jeszcze szybszego rozwoju. Chodzi o upominki, które wnoszą jakąś dodatkową wartość do życia większych lub mniejszych dzieci.

Zobacz też: Jak zrobić świeczkę? 3 najlepsze pomysły na świeczki DIY >>>

Jak wybierać najlepsze prezenty dla dzieci?

Fajne prezenty dla dzieci to takie, które będą nie tylko ładne, ale i angażujące uwagę dziecka na dłużej niż kilka godzin. Wybierając się po świąteczne prezenty na gwiazdkę dla dzieci, warto uprzytomnić sobie najpierw, w jakim wieku jest dziecko, dla którego szukamy prezentu. Po drugie – jeśli tego nie wiemy – zrobić wywiad dotyczący zainteresowań dziecka. Jeśli bowiem mamy do czynienia z fanem plastyki, to nawet najbardziej kreatywny zestaw klocków Lego nie spełni jego oczekiwań.

Jakie prezenty dla dzieci – 7 lat i mniej?

Fajne gadżety dla dzieci to takie, przy których szybko mija czas. Do takich z pewnością należy „pudło nie nudno”. Tematyczne pudło, które można wybrać zgodnie z zainteresowaniami dziecka, zawiera co najmniej kilka pomysłów zadań i projektów, które dziecko może wykonać z pomocą rodzica. Kreatywne popołudnie z taką zabawką gwarantowane. Dla dziewczynek 5–7 lat sprawdzi się za to doskonale zestaw z brokatem. Jeśli szukacie mniej świecącego prezentu na gwiazdkę dla dzieci , to dobrze sprawdzi się tutaj zestaw do malowania kolorowymi piaskami. Wszystkie te zabawki sprawią, że jesienno-zimowe popołudnie zamieni się w niezwykle kreatywny czas, podczas którego dziecko nie tylko ćwiczyć będzie swoje umiejętności manualne, techniczne i plastyczne, lecz także rozwinie wyobraźnię.

Zobacz też: Dlaczego kupowanie prezentu doprowadza do obłędu? >>>

Jakie wybrać prezenty na święta dla dzieci 9 lat?

Prezenty dla dzieci na gwiazdkę robią się wraz z wiekiem naszych pociech coraz bardziej skomplikowane. Zanim jednak zaczniemy poszukiwać robotów i zestawów do programowania, warto nacieszyć się pucholiną. To miękka masa plastyczna, która nigdy nie wysycha, a przy tym nie lepi się do rąk i ubrań. Dla bardziej wymagających dzieci można pokusić się o magiczną lodziarnię lub pizzerię, również bazującą na masie plastycznej.

Co jednak, jeśli dziecko nie kocha prac plastycznych? Zamiast tworzyć, być może będzie wolało obserwować. Do tego znakomicie nadaje się kalejdoskop. Przy odrobinie inwencji można go wykorzystać do sztuczek optycznych. A ile radości daje samo jego złożenie!

Świat 3D na dobre pobił serca i dzieci, i dorosłych. Dlatego też długopis 3doodler, rysujący w trzech wymiarach może równie dużo frajdy sprawić dziecku, co i jego rodzicom.

Drobne upominki dla dziec i także mogą przyciągać ich uwagę. Tak jest m.in. z grą konstrukcyjną Staxis, która świetnie rozwija koordynację ruchową, a jednocześnie uczy tworzenia strategii odpowiadającej na ruchy przeciwnika.

Zobacz też: Przed Świętami trzeba umyć okna. Jak zrobić to dobrze i szybko? >>>

Prezenty dla dzieci 12 lat – na każdą okazję?

Ciekawe prezenty dla dzieci wcale nie muszą bazować na najnowszej technologii i skomplikowanym sprzęcie. Uwagę starszaków może przyciągnąć na przykład String Art, czyli technika plastyczna tworzenia z nici plastycznych obrazów i dekoracji. Takie prezenty dla dzieci na urodziny mogą stanowić zdrową przeciwwagę dla wszechogarniającej technologii. Dla artystycznych dusz sprawdzają się również zestawy naczyń do samodzielnego malowania.

Prezenty dla dzieci na święta i inne okazje nie zawsze jednak muszą dotykać sfery plastycznej. W przypadku niechęci do niej, ciekawą propozycją mogą się okazać klocki Lego, które już dla 9- czy 12-latków mają całkiem rozbudowaną propozycję uwzględniającą robotykę oraz wstęp do programowania. Różnorodność tematyczna zestawów klocków, ich ogromna waga edukacyjna, która pozwala je uznać za naprawdę super zabawki dla dzieci . Mniej kosztownym prezentem mikołajkowym dla dzieci może się natomiast okazać kostka rubika.

Wśród dziewczynek królują zestawy gumek, z których młode artystki potrafią wyczarować cuda. To drobne, dobre upominki dla dzieci po urodzinach , bez okazji.

Prezenty urodzinowe dla dzieci – co ze sportem?

Prezenty dla dzieci na święta czy urodziny nie mogą dotyczyć wyłącznie sfery artystycznej lub kreatywnej. Skoro dzieci coraz mniej korzystają ze świeżego powietrza, warto także zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Pierwsze narty można potraktować jako prezenty mikołajkowe dla dzieci . Rolki lub deskorolki prawdopodobnie będą lepsze niż śmieszne gadżety dla dzieci, które zostaną odłożone na półkę po 5 minutach. Sprzęt sportowy zapewni dzieciom wiele atrakcji, a przede wszystkim odciągnie je od tabletów i telewizorów, dając w zamian czas spędzony na świeżym powietrzu.

Co sądzisz o tym artykule?
65
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0