On projektuje, dzieci się cieszą. Jak powstają duże domki dla małych ludzi?

Pod Poznaniem, w niepozornym warsztacie powstają niesamowite domki dla dzieci. Kolorowe i drewniane chatki przypominają prawdziwe dzieła sztuki, które cieszą oczy dzieci i rodziców. Pomysłodawcą biznesu jest Cezary Czajka. Nam opowiedział, skąd wziął się pomysł na takie przedsięwzięcie.

Rodzinny biznes

Cezary od najmłodszych lat miał zamiłowanie do domków. Jak wspomina, czasami wychodził do pobliskiego parku lub lasu, by zbudować tam własne M. Domków na drzewie potrafił zrobić kilka, a następnie świetnie się w nich bawić. W wolnych chwilach towarzyszył też rodzicom, którzy prowadzili zakład stolarski.

W zbiegiem lat miłość do drewnianych chatek nie przechodziła. Dorosły już Cezary postanowił przedstawić rodzicom swój nowy pomysł na biznes. Chociaż firma specjalizowała się w produkcji schodów, rodzina postanowiła zaryzykować.

Ja swoją firmę prowadziłem do 2006 roku. Gdy zaangażowałem się zawodowo w samorząd, musiałem zrezygnować z jej prowadzenia i przejęła ją moja małżonka. Od roku 2015 zupełnie niespodziewanie firmą zainteresował się nasz syn

- powiedział Tadeusz Czajka, tata Cezarego.

Cezary nie jest stolarzem, w firmie zajmuje się więc logistyką, malowaniem i planowaniem. Za stolarską maestrię odpowiada trzech pracowników, którzy dawniej z wielką starannością wykonywali schody w rodzinnej firmie.

Kolorowe domki robią furorę

Cezary nie chciał robić zwykłych domków. Mężczyzna od początku wiedział, że projekty mają być spektakularne, tak, aby sprawiły frajdę dzieciom. Chociaż przeciętny domek z antresolą dla najmłodszych liczy około 9 metrów kwadratowych, Cezary ma na swoim koncie także innowacyjne projekty. Jeden z klientów zamówił domek o wielkość dwupokojowego mieszkania. Tak powstała chatka licząca 45 metrów kwadratowych.

Ostatni domek, klient stwierdził, że chciałby mieć przeszkloną podłogę w domku, który jest na wysokości

– powiedział Cezary.

Nowe projekty i indywidualne podejście do każdego domku dają Cezaremu poczucie spełniania. Jednak ,jak przyznaje, najprzyjemniejsze w jego pracy jest to, że może dawać innym szczęście. Zadowoleni klienci często piszą do właściciela firmy i bardzo dziękują za realizację niestandardowych pomysłów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości