Gwiazdy

Olga Tokarczuk otworzyła artystyczną kawiarnię. Kto układa menu?

Olga Tokarczuk

x-news

Gwiazdy

Olga Tokarczuk otworzyła artystyczną kawiarnię. Kto układa menu?

Olga Tokarczuk

x-news

Nowa inicjatywa polskiej noblistki. Olga Tokarczuk i menadżerka Beata Kłossowska-Tyszka otworzyły w Nowej Rudzie artystyczną kawiarnię „Dobra Nowina”. Nazwa nie jest przypadkowa. Czego - oprócz kawy - można się w niej spodziewać? 

Kawiarnia Olgi Tokarczuk - Dobra Nowina 

Olga Tokarczuk wystartowała z kolejną kulturalną inicjatywą. Okazją był trwający od 11 do 18 lipca w Nowej Rudzie Festiwal Góry Literatury, za który odpowiedzialna jest pisarka. Noblistka otworzyła w tym mieście artystyczną kawiarnię, której menadżerką została Beata Kłossowska-Tyszka. 

Nazwa lokalu - "Dobra Nowina" - nawiązuje do bohaterki książki "Prowadź swój pług kości umarłych". Jak zaznaczyła Beata Kłossowska-Tyszka, w Nowej Rudzie było zapotrzebowanie na nowe, kulturalne i oryginalne miejsce. Właśnie te aspekty wchodziły w grę podczas uruchamiania kawiarni.

Na pewno nie biznesowy

- podkreśliła menadżerka lokalu w rozmowie z redakcją Dzień Dobry TVN.

Pomysł pojawił się po mniej więcej 2-3 edycjach Festiwalu Góry Literatury, który jest organizowany od 2015 roku. Z biegiem czasu udało się znaleźć idealne miejsce, w którym można było otworzyć "Dobrą Nowinę". 

Facebook.com/Dobra Nowina

Jakie wydarzenie będą się odbywać w kawiarni Olgi Tokarczuk?

W kawiarni miały już miejsce pierwsze wydarzenia kulturalne, np. spotkanie z Marcinem Mokrym, który czytał swoje wiersze przy akompaniamencie akordeonu oraz z autorką książek kulinarnych Martą Dymek. To własnie ta znana blogerka kulinarna zaoferowała swoje wsparcie przy układaniu  menu Dobrej Nowiny. Właścicielki myślą bowiem o tym, by serwować tam dania wegetariańskie.

Nie zabraknie innych atrakcji. Mowa m.in. o koncertach czy spotkaniach z ciekawymi osobowościami, a także o kolejnych czytaniach. Przy odrobinie szczęścia w kawiarni będzie można również spotkać samą Olgę Tokarczuk. 

W 2017 roku na podstawie książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych” Olgi Tokarczuk powstał film „Pokot” nagrodzony na Berlinale. Co pisarka mówiła o ekranizacji swojego dzieła?

"Olga Tokarczuk o filmie "Pokot" na podstawie jej powieści: To uczucie niedowierzania", źródło: x-news

Zobacz także:

Michał Koterski zagra Edwarda Gierka. Przeczytaj ekskluzywny wywiad z producentem. "To będzie najgłośniejszy film 2021 roku"

Anna Jurksztowicz w niezwykłym duecie z Andrzejem Piasecznym. "Kochanie, ja nie wiem" zapowiada nową płytę artystki

Beyonce wygrywa w sądzie. Piosenkarka może zastrzec imię swojej córki

Co sądzisz o tym artykule?
46
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0