Styl Życia

"Odpicowane mieszkanie". Dom z dziecięcych marzeń. "Trudno było się zdecydować na jeden kierunek"

Styl Życia

"Odpicowane mieszkanie". Dom z dziecięcych marzeń. "Trudno było się zdecydować na jeden kierunek"

Katarzyna Jaroszyńska w cyklu "Odpicowane mieszkanie" odwiedziła tym razem spokojne osiedle pod Wrocławiem. Jednak w domu Martyny i Maćka daleko jest od ciszy i spokoju. Małżeństwo mieszka tam wraz z trójką swoich dzieci. Rodzina wprowadziła się rok temu, ale pomysł na wygląd domu kiełkował w głowie właścicielki od wielu lat, bo odkąd sama była dzieckiem. 

Eklektyczny dom 

Dom ma 230 metrów kwadratowych. Katarzyna Jaroszyńska zajrzała do salonu z kuchnią, łazienki i pokoju dziecięcego. Jeden z internautów napisał, że dom kojarzy mu się ze stylem industrialnym, kroplą PRLU-u oraz szczyptą przytulności i dziecięcych marzeń. 

- Trudno mi było się zdecydować na jeden kierunek. Ale na szczęście jest co takiego jak eklektyzm. Jest tu trochę mebli z PRL-u, trochę loftu, koszy i zieleni - powiedziała Martyna Czerwińska, właścicielka domu. 

- Ja jestem klasycznym inwestorem w domu. Ale często żona pokazuje mi zdjęcia, a ja decyduję - dodał Maciej Czerwiński, właściciel domu. 

Ceglana ściana 

Ściana z cegły na przestrzeni lat stała się dość popularnym elementem wielu mieszkań. Martyna nie mogła jej sobie odmówić. 

- Cegła jest ponadczasowa. Sąsiedzi za czasów dzieciństwa mieli wielką ścianę ceglaną. W wieku 5 lat postanowiłam sobie, że będzie w domu ściana ceglana - powiedziała. 

Vintage łazienka

Katarzyna Jaroszyńska zwróciła uwagę na stare meble. Łazienka została zaprojektowana w niecodziennym vintage stylu. 

- To był punkt wyjściowy, kiedy kupiłam dom. Mama mnie tym zaraziła - zajmuje się renowacją mebli. Żaden mebel nie robi takiej roboty, jak stary mebel z duszą - mówiła właścicielka domu. 

- Kiedy zobaczyłam tę komodę w Internecie, to wiedziałam, że doskonale wpisze się w loftowe klimaty, a drewno ociepli wnętrze. Dużo jest też dodatków złota - dodała. 

Pokój dziecięcy 

Uwagę Katarzyny Jaroszyńskiej zwrócił także mural w pokoju dzieci. Faktycznie, malowidło przykuwa uwagę i rzuca się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia. 

- Trafiłam na piękną tapetę i zakiełkował we mnie pomysł, czy nie da się tego namalować. Odezwała się ekipa, która odwzorowała tę tapetę. Później wpadłam na pomysł śmigła na ścianie, które można wprawić w ruch - opowiadała Martyna. 

"Odpicowane mieszkanie" - jak dostać się do programu?

Jeżeli i Ty chcesz zostać bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie" dołącz do grupy na Facebooku i podziel się swoimi wnętrzami. Może to Ciebie Katarzyna Jaroszyńska odwiedzi następnym razem!

Zobacz też:

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska
Co sądzisz o tym artykule?
74
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0