Dom

Odnawiamy meble na wiosnę. Jak to zrobić?

Dzień Dobry TVN

Dom

Odnawiamy meble na wiosnę. Jak to zrobić?

Dzień Dobry TVN

Wiosenne porządki zrobione? Czas na wiosenne remonty. Agnieszka Winnicka, dekoratorka wnętrz pokazała, jak samodzielnie odnowić stare meble. To prostsze niż myślisz. 

Renowacja mebli

Jak pokazują najnowsze badania konsumenckie Cenzus DIY, podczas pandemii Polacy najwięcej pieniędzy wydają na żywność oraz produkty remontowe i wnętrzarskie. Dużo więcej czasu spędzamy w domach, chcemy zatem, żeby żyło nam się w nich miło i przyjemnie. A o klimat dba oczywiście wystrój naszego wnętrza. Masz meble, które ci się znudziły? Nie wyrzucaj, a odnów. Samodzielna renowacja to sposób na uzyskanie niepowtarzalnych mebli, a także świetna okazja na rozwinięcie swojej kreatywności. To także skuteczny patent na to, aby praktycznie wykorzystać zniszczony sprzęt.

Jak odnowić meble?

Wiemy już, że odnawianie mebli to świetny pomysł. Pozostaje jednak pytanie – jak to zrobić? Przede wszystkim upewnij się, że masz wszystkie niezbędne narzędzia: taker do tapicerki, szlifierka ręczna, papier ścierny o różnej ziarnistości, klej na gorąco, pasta do głębokich przetarć w drewnie, młoteczek malutki do gwoździków, kombinerki, nożyczki i marker, zszywki. Co dalej? Z pomocą przychodzi Agnieszka Winnicka, która pokazała jak w prosty sposób każdy z nas może odrestaurować stare krzesło w zaledwie trzech krokach.

Starą farbę zdzieramy, potem szlifujemy i nakładamy nową farbę

- powiedziała.

Zaczynamy od pocierania mebli papierem ściernym. Jeżeli farba nie chce zejść, warto zastosować ciepło. - Ja opalam i cyklinuję – zauważyła dekoratorka wnętrz.

Dla osób, które w szybki sposób chcą uzyskać efekt "wow" idealnie sprawdzą się farby kredowe.
– Wstarczy delikatnie zmatowić powierzchnię. Ścieramy kurz i malujemy farbą kredową – dodała Agnieszka Winnicka.

Jeżeli masz w domu stół, który nie jest już pierwszej świeżości - daj mu drugie życie. "Nogi" odnów w ten sam sposób co krzesło, a na blat nałóż i przyklej ozdobne płytki. Zobacz całe wideo, poznaj rady Agnieszki Winnickiej i dowiedz się jak stać się ekspertem tapicerowania. 

Zobacz też:

Projektował sejfy dla największych gwiazd. Na swoim koncie ma współpracę z Karlem Lagerfeldem

"Odpicowane mieszkanie". Wnętrza domu niczym u Carringtonów: "Czujemy się tu swojsko"

Jak skutecznie zasłonić okna? "Rozwiązań jest sporo". Od klasyki po nowe trendy

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0