Dziecko

Nowy partner mamy. Jak przedstawić go dziecku?

Dziecko

Nowy partner mamy. Jak przedstawić go dziecku?

Jak powiedzieć dziecku o nowym partnerze i jak go przedstawić? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały Monika Mądrzejewska, mama 5-letniego syna i dr Justyna Korzeniowska, psycholog dziecięcy. 

Co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem. Partnerzy nawiązują nowe relacje i od początku układają sobie życie prywatne. Jak przygotować dziecko na poznanie nowego przyjaciela mamy?

Przedstawienie dziecku nowego partnera

Dzieci są bardzo spostrzegawcze i często wyczuwają, że w życiu rodziny pojawił się ktoś ważny. Jak po rozstaniu rodziców w bezbolesny sposób przedstawić najmłodszym nowego partnera?

Tutaj jest wiele czynników. Jest kilka zasad, które są kluczowe. Ważne jest, aby spojrzeć na sytuację oczami dziecka.

- wyjaśniła dr Justyna Korzeniowska.

Warto, aby informacja przekazana dziecku była przemyślana, skonsultowana z partnerem, tak aby pociecha nie odczuwała straty. W takiej sytuacji można również doradzić się specjalistów, psychologów. 

Dziecko spontanicznie nie szuka drugiego rodzica, potrzebuje przyjaciół, szerokiego grona znajomych, kolegów, z którymi może się pobawić. To jest nasza rola, aby właściwie te sytuacje przedstawić.

- dodała. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
90
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
07.10.2019
Goska
3 czy 3.5 roku od rozwodu i 3 obcy facet w domu. Pamietam swoje dziecinstwo i to jak bardzo nie podobalo mi sie uzaleznienie mojej matki od jej partnera. A tu juz 4 rozne osoby.