Newsy

Noc Muzeów 2020 przełożona. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Muzeum obrazy wystawa

Jacobs Stock Photography Ltd/Getty Images

Newsy

Noc Muzeów 2020 przełożona. Kiedy odbędzie się to wydarzenie?

Muzeum obrazy wystawa

Jacobs Stock Photography Ltd/Getty Images

W związku z pandemią koronawirusa Warszawa zdecydowała, że kolejna Noc Muzeów odbędzie się dopiero wiosną 2021 roku. Taką informację przekazał stołeczny magistrat. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów miała się odbyć w najbliższy weekend.

Noc Muzeów 2020 przełożona 

Nic Muzeów to kolejna impreza, która padła ofiarą pandemii koronowawirusa. Cieszące się niezwykłą popularnością, gromadzące tłumy wydarzenie w tym roku w Warszawie się nie odbędzie. Zostało przełożone na 2021 rok.

Niestety, wciąż musimy zachować dystans i reżim sanitarny. Nie wiadomo także, kiedy będziemy mogli powrócić do bezpiecznego, normalnego trybu korzystania w pełni z oferty kulturalnej. Mamy nadzieję na radosne, pełne atrakcji spotkanie wiosną przyszłego roku

- wyjaśniła Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka do spraw kultury i komunikacji społecznej Warszawy.

Noc Muzeów

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez w stolicy. Z roku na rok przystępuje do niej coraz więcej instytucji.  W 2019 roku można było odwiedzić aż 262 placówki, wśród nich muzea, galerie sztuki, teatry i domy kultury. 

Nie tylko otworzyły swoje podwoje na nocne zwiedzanie, ale też przygotowały specjalne atrakcje: zwiedzanie niedostępnych zwykle miejsc, koncerty, warsztaty, gry dla dzieci i młodzieży

- przypomniał stołeczny ratusz.

Noc Muzeów - nie tylko kultura 

Podczas Nocy Muzeów wielkim zainteresowaniem cieszą się również placówki, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z kulturą, ale mogą się pochwalić zabytkowymi zbiorami czy unikatowymi wnętrzami.

I tak np. w ubiegłym roku, podczas Nocy Muzeów, półtora tysiąca osób zwiedziło zabytkową strażnicę Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego, ponad dwa tysiące gości bawiło się w Elektrowni Powiśle, a wystawę w ZODIAK-u Warszawskim Pawilonie Architektury obejrzało – w tę jedną noc – ponad 700 osób. 

Zobacz też:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
50
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0