Newsy

Niedziela. Przelotne opady deszczu i chłodny front atmosferyczny

Dziecko w płaszczu przeciwdeszczowym

IVAN/Getty Images

Newsy

Niedziela. Przelotne opady deszczu i chłodny front atmosferyczny

Dziecko w płaszczu przeciwdeszczowym

IVAN/Getty Images

Pogoda na niedzielę, 1 marca. Polska jest pod wpływem rozległego niżu z ośrodkiem w rejonie Wysp Brytyjskich. Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Jak podaje IMGW, Europa południowo-wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się pod wpływem niżów z głównymi ośrodkami w rejonie Wysp Brytyjskich i Morza Białego. 

Prognoza pogody na niedzielę 

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 985 hPa i będzie spadać.

W niedzielę na południu i południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 6 cm.

Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu, a w Sudetach śniegu. Na północnym zachodzie możliwe opady krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 7 st. C do 11 st. C, tylko w rejonach podgórskich Karpat od 3 st. C do 6 st. C.

Wiatr umiarkowany, nad morzem i rejonach podgórskich także dość silny, okresami porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr w porywach do 55 km/h, na Podkarpaciu do 70 km/h, w Sudetach do 90 km/h, w Karpatach do 100 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z niedzieli na poniedziałek na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu, a w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, początkowo także rozpogodzeniami i miejscami zanikające przelotne opady deszczu.

Nad ranem na krańcach zachodnich znów możliwe słabe opady deszczu. W drugiej połowie nocy, w pasie od Podlasia, przez północne Mazowsze, po Wschodnie Pomorze, Kujawy i Ziemię Łódzką silne zamglenia i lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 1 st. C do 4 st. C, w rejonach podgórskich od 0 st. C do 2 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody dla Warszawy 

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie będzie umiarkowane okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy z niedzieli na poniedziałek w stolicy początkowo zachmurzenie ma być duże i okresami słabe opady deszczu, w drugiej połowie nocy większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Zobacz też: 

Pogodny temat w Dzień Dobry TVN - zgłoś używając #pogodnitvn

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
90
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0