Newsy

Nie żyje słonica Linda z poznańskiego zoo. "Niech biega wolna po niebiańskiej sawannie"

Słoń na sawannie

Vicki Jauron, Babylon and Beyond Photography/Getty Images

Newsy

Nie żyje słonica Linda z poznańskiego zoo. "Niech biega wolna po niebiańskiej sawannie"

Słoń na sawannie

Vicki Jauron, Babylon and Beyond Photography/Getty Images

Smutną wiadomość o śmierci słonicy Lindy przekazało poznańskie zoo. Na oficjalnym profilu na Facebooku pracownicy opublikowali pożegnalny post - Kochaliśmy ją - napisali. Nie wiadomo na razie, co było przyczyną śmierci słonicy. 

Nie udało się uratować życia słonicy Lindy w zoo w Poznaniu – poinformowali pracownicy ogrodu. We wtorek zwierzę niespodziewanie zaniemogło i przewróciło się.

Nie żyje słonica Linda z poznańskiego zoo

O śmierci słonicy Lindy pracownicy zoo poinformowali w nocy z wtorku na środę w mediach społecznościowych. 

- Linda była charakterną dziewczyną ze słoniowego sierocińca. W Poznaniu znalazła dom i spełniła się jako ciotka młodego słonia, Yzika. Uwielbiała zabawki i droczenie się z opiekunami. Odeszła nagle i zostawiła wyłom w naszych sercach. Kochaliśmy ją. Niech biega wolna po niebiańskiej sawannie – napisali.

Słonica Linda - nieznana przyczyna śmierci 

Jak przekazała PAP rzeczniczka poznańskiego ogrodu Małgorzata Chodyła, ważąca 3,5 tony 35-letnia słonica zaniemogła we wtorek. Zwierzę przewróciło się około godz. 14. 

- Gdy słoń leży, wszystkie organy wewnętrzne gorzej pracują, jest gorsze krążenie krwi – wyjaśniała Chodyła. W bezskutecznych próbach ustawienia słonicy na nogach pracownikom zoo przez kilka godzin pomagało łącznie 22 strażaków.

Pracownicy zoo nie potrafili we wtorek ustalić przyczyny nagłego pogorszenia stanu zdrowia zwierzęcia. Swoje działania konsultowali m.in. z austriackimi specjalistami zajmującymi się słoniami afrykańskimi. W środę Lindę mieli zbadać niemieccy weterynarze z Instytutu Leibniza.

Rzeczniczka poznańskiego zoo przekazała, że w środę zostanie przeprowadzona sekcja zwierzęcia, która ma pomóc w ustaleniu przyczyny śmierci słonicy. 

Zobacz też: 

Dzień Świstaka, czyli kiedy nadejdzie wiosna? Sprawdź, czy Phil zobaczył swój cień

Oceanarium w Międzyzdrojach - idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi. "Mamy bardzo dużo ciekawych zwierząt"

Spędził trzy lata w parku Joego Exotica. Jaki naprawdę jest "Król Tygrysów"?

Zobacz wideo: Stado słoni bawi się w śniegu 

Źródło: x-news

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
85
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0