Newsy

Nie żyje Irrfan Khan. Aktor z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" miał 53 lata

"Nie żyje gwiazda Bollywood Irrfan Khan", źródło: x-news

Newsy

Nie żyje Irrfan Khan. Aktor z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" miał 53 lata

"Nie żyje gwiazda Bollywood Irrfan Khan", źródło: x-news

Irrfan Khan był jednym z najsłynniejszych aktorów Bollywood. Indyjski gwiazdor znany z takich filmów jak "Życie Pi" i "Slumdog. Milioner z ulicy" od dwóch lat toczył walkę z rakiem. Zmarł w wieku 53 lat. 

Khan był jednym z pierwszych indyjskich aktorów, który odcisnął trwały ślad na zachodnim kinie, po wcześniejszych pionierach takich jak Saeed Jaffrey, Roshan Seth i Om Puri - podaje agencja Reutera.

Aktor Irrfan Khan nie żyje

Irrfan Khan, indyjski gwiazdor filmowy, znany z takich hollywoodzkich produkcji jak "Życie Pi" czy "Imiennik". Aktor zmarł w środę po długiej walce z rakiem - poinformował jego rzecznik. Artysta miał 53 lata.

Khan od 2018 roku zmagał się z chorobą nowotworową. Zdiagnozowano u niego guza endokrynnego. O swojej chorobie gwiazdor poinformował fanów, opisywał też trudy walki z rakiem. Jak podaje BBC - leczył się m.in. w jednej z klinik w Londynie. 

Aktor od 1987 mieszkał w Bombaju z żoną pisarką Sutapą Sikdar. Osierocił dwójkę dzieci.  

Irrfan Khan gwiazda Bollywood

Khan swoją karierę aktorska rozpoczął pod koniec lat 80. Był jednym z pierwszych indyjskich aktorów, który odcisnął trwały ślad na zachodnim kinie, po wcześniejszych pionierach takich jak Saeed Jaffrey, Roshan Seth i Om Puri - podaje agencja Reutera.

Znany był m.in. z roli inspektora policji w obsypanym Oscarami i znakomicie przyjętym przez widownię filmie "Slumdog. Milioner z ulicy" z 2008 r., czy z roli wdowca zakochującego się w młodej mężatce w melodramacie "Smak curry" z 2013 r. 

Zobacz też:

Amitabh Bachchan - aktor Bollywood chce studiować w Polsce

Shaggy – światowa gwiazda szczerze o karierze i trudnym dzieciństwie: "Mama nie umiała mnie przytulać"

"Kiedyś było jakoś fajniej". Antoni Królikowski wspomina ojca w dniu jego urodzin

Źródło: PAP| TVN24 |
Co sądzisz o tym artykule?
63
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0