Newsy

Nie żyje 15-latek zakażony COVID-19. Z wirusem walczył od kilku tygodni

szpital

corradobarattaphotos/Getty Images

Newsy

Nie żyje 15-latek zakażony COVID-19. Z wirusem walczył od kilku tygodni

szpital

corradobarattaphotos/Getty Images

W szpitalu w Grudziądzu zmarł nastolatek zakażony koronawirusem. 15-letni chłopiec był hospitalizowany od trzech tygodni. Do szpitala trafił w stanie ciężkim i został podłączony do respiratora. Jego życia nie udało się uratować. 

Zmarł 15-letni chłopiec zakażony koronawirusem 

Trzy tygodnie temu, 16 marca chłopiec trafił do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Nastolatek już w drugiej dobie od przyjęcia na oddział covidowy został podłączony do aparatury wspomagającej oddychanie. Jak przekazywała wówczas Izabela Hirsch-Lewandowska, rzeczniczka placówki, 15-latek miał typowe objawy zakażenia koronawirusem: kaszel, duszności, gorączkę. - Oprócz covidu ma to dziecko choroby współistniejące – mówiła Hirsch-Lewandowska. Reporter TVN24 Mariusz Sidorkiewicz dowiedział się w środę, że chłopca nie udało się uratować. Informację potwierdziła rzecznik prasowa szpitala

- Ten pacjent został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety – pomimo wysiłków lekarzy – nie udało się go uratować – przekazała PAP w środę rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska.

Koronawirus w Grudziądzu 

Jak informuje tvn24.pl, 15-latek jest najmłodszym pacjentem, który zmarł w szpitalu w Grudziądzu w tym roku. 

- Był to schorowany pacjent, ale przez 15 lat jednak funkcjonował – zaznaczyła Hirsch-Lewandowska. Rzecznik prasowa szpitala potwierdziła, że to najmłodszy pacjent, który zmarł w tej placówce na COVID-19 w tym roku.

- Najprawdopodobniej to także najmłodsza osoba, która zmarła w naszym szpitalu na COVID-19 od początku walki z epidemią. Nie jestem w tej chwili w stanie tego potwierdzić w stu procentach – dodała.

W szpitalu w Grudziądzu, który jest jednym z głównych walczących z COVID-19 w regionie kujawsko-pomorskim, hospitalizowanych jest 339 pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pod respiratorem przebywa tam 39 z nich. Sytuacja w placówce jest bardzo ciężka. Od początku roku zmarło tam już 519 pacjentów zakażonych koronawirusem.

- Średnia wieku osób hospitalizowanych wynosi obecnie 61 lat. Średnia wieku osób pod respiratorem to 55 lat. Średnia wieku osób, które zmarły, a od początku roku w naszym szpitalu było to 519 osób, to 73 lata – poinformowała Hirsch-Lewandowska.

Więcej newsów na tvn.24.pl.

Zobacz wideo: Tarnowskie pogotowie zwiększa liczbę karetek, powodem wzrost wyjazdów do pacjentów covidowych 

x-news

Zobacz też:

Rada Medyczna i minister zdrowia za przedłużeniem obostrzeń. "Sytuacja jest bardzo dynamiczna"

Szczepienia przeciw COVID-19 dla 40-latków są już możliwe? "Spędziłam u lekarza bite 45 min, ale wyszłam z tarczą"

Lekarze mówili, że ma wczesną menopauzę. Mama czwórki dzieci zmarła w wieku 27 lat

Źródło: tvn24.pl | PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
92
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0