Styl Życia

Nie potrzebujesz siłowni, żeby zrobić formę na lato. Te ćwiczenia zrobisz w domu

Styl Życia

Nie potrzebujesz siłowni, żeby zrobić formę na lato. Te ćwiczenia zrobisz w domu

Trening siłowy coraz bardziej zyskuje na popularności wśród kobiet, ponieważ pozwala na uzyskanie efektów nie tylko w postaci szczupłej sylwetki, ale także ujędrnia skórę czy poprawia postawę. Agnieszka Niedobylska jest trenerką, która wie, jak zawalczyć o formę w domu. W studiu Dzień Dobry TVN przekonywała nas, że można bez wychodzenia na siłownię uzyskać wymarzone efekty.

Sprzęt do ćwiczeń - jaki kupić?

Agnieszka Niedobylska jest strażaczką oficerką w stopniu starszego kapitana, właścicielką platformy treningowej oraz instruktorką kulturystyki i fitness. Zarówno w życiu, jaki i podczas uprawiania sportu, nie lubi monotonii. Jak sama mówi, to najszybsza droga do rezygnacji. Jednocześnie zachęca do tego, aby o wysportowaną sylwetkę  zawalczyć w zaciszu własnego domu. 

- Ćwiczenia, które na siłowni robimy ze skomplikowanym sprzętem, z wielkimi i drogimi maszynami, da się przełożyć na to, co możemy zrobić w domu - mówiła nasza ekspertka.

- Nie są to duże pieniądze. Za 300 zł możemy kupić już zestaw hantli. Polecam regulowane - dodała. 

Siłowe ćwiczenia w domu 

Agnieszka Niedobylska uwielbia przekraczać swoje granice, a innych uwielbia motywować do pracy nad sobą. Nasi widzowie dowiedzieli się o kilku prostych ćwiczeniach, które zrobimy w domu. 

- Z hantlami, jeśli mamy na siłowni ćwiczenie ze sztangą, to w domu możemy zrobić martwy ciąg. Ściągnięte łopatki i biodrem przechodzimy do tyłu, schodzimy do maksymalnego rozciągnięcia tylnej taśmy i pośladków - usłyszeliśmy od Agnieszki. 

- Dla osób początkujących polecam gumy oporowe - dodała. 

Ćwiczenia na klatkę piersiową oraz ręce, również są w naszym zasięgu. 

- To samo, co robimy na siłowni na ławeczce, możemy zrobić w domu, kładąc się w domu na podłodze z hantlami i wyciskać na leżąco. Takie ćwiczenie zaangażuje barki i ramiona - usłyszeliśmy. 

Jak prawidłowo wykonywać te ćwiczenia? Koniecznie zobacz materiał wideo. 

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
95
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0