Profilaktyka zdrowia

Natalia Szymaniec z duetu Szparagi odważnie o rozstępach na piersiach. "Chciałam czuć się kobietą"

Profilaktyka zdrowia

Natalia Szymaniec z duetu Szparagi odważnie o rozstępach na piersiach. "Chciałam czuć się kobietą"

W dobie wyidealizowanych instagramowych fotografii odwagą jest mówienie o swoich niedoskonałościach. Dlatego brawa należą się Natalii Szymaniec, która udostępniła na Instagramie zdjęcie ukazujące rozstępy na piersiach. Dlaczego to zrobiła? O tym youtuberka opowiedziała w Dzień Dobry TVN, a czy da się zredukować rozstępy mówiła Marta Mieloszyk-Pawelec, ekspertka z dziedziny mikrooodżywiania.

Natalia Szymaniec obnaża rozstępy

Internauci znają Natalię z serwisu YouTube, na którym wraz z Karoliną Pielesiak tworzy duet Szparagi. Ostatnio zrobiło się o niej głośno za sprawą postu, który udostępniła na Instagramie. Jako świadoma 25-latka opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie ukazujące rozstępy na piersiach. 

Natalia w wieku 12 lat zauważyła, że jej biust szybko rośnie, a skóra sobie nie radzi. Wówczas pojawiły się na jej piersiach pierwsze rozstępy. Choć nie były jeszcze tak widoczne jak teraz, to dla dorastającej nastolatki stanowiły problem.

- Chciałam czuć się kobietą, chciałam czuć się piękna. Na WF-ie, latem starałam się chować dekolt. Stosowałam wiele dziwnych wynalazków medycznych. Nie potrafiłam pogodzić się z tym – wspominała Natalia Szymaniec w Dzień Dobry TVN.

Gdy - pod okiem lekarzy - schudła 40 kilogramów, rozstępy zaczęły się jeszcze bardziej uwydatniać. Z biegiem czasu udało jej się zaakceptować własne ciało i dobrze się z nim czuć, a rozstępy potraktowała jako część historii, która opowiada o zmianach, jakie nastąpiły w jej życiu. 

Post, który opublikowała na Instagramie, ma na celu dodanie otuchy kobietom. Każda ma jakieś mankamenty, które nie powinny wprawiać w kompleksy, a wręcz przeciwnie – należy się z nimi zaprzyjaźnić.

Cała prawda o rozstępach

Marta Mieloszyk-Pawelec, ekspertka z dziedziny mikrooodżywiania, odnosząc się do przypadku Natalii wyjaśniła, że jej skóra bardzo w krótkim czasie się rozciągnęła, a włókna elastyczne (kolagen i elastyna) nie nadążyły za tym procesem. Z taką sytuacją mierzy się wiele kobiet. Zdaniem ekspertki wpływa na to przede wszystkim:

  •  dieta
  • stres
  •  stan zdrowia
  •  gwałtowny przyrost i spadek wagi
  •  sytuacja życiowa, np. ciąża.

Co ciekawe, część rozstępów może być powiązana z podniesionym kortyzolem. 

Jakie zmiany warto wprowadzić, by zapobiec rozstępom? Czy są skuteczne zabiegi? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
86
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
3
01.04.2021
Barbara
No jak są świeże to można kremami sprawę załatwić bardzo dobrze. Ja miałam taki krem Strailys i chyba tylko tyle robiłam, a mimo wszystko dużo rozstępów poznikało
25.03.2021
Namsla
I bardzo dobrze, to jest absolutna podstawa, akceptacja :) A co w ogóle robiłaś na rozstępy? Jak sobie z nimi tak dobrze poradziłaś?
18.03.2021
Barbara
Rozstępy to absolutnie nie powód do wstydu. Ja też robiłam wiele żeby ich nie mieć i faktycznie wiele z nich udało się usunąć, ale podobam się sobie nawet mimo tych, które niestety się ostały :)