Styl Życia

Największe CV w Polsce

Styl Życia

Największe CV w Polsce

26-letni Łukasz Jakóbiak z Warszawy postanowił zawalczyć o wymarzoną posadę w niecodzienny sposób. Na budynku firmy, do której chciał aplikować zamieścił swój życiorys oraz list motywacyjny w rozmiarze 3 x 6 metrów. Dziś telefony nie przestają dzwonić, a Łukasz dostaje setki e-maili nie tylko z ofertami pracy, ale także z propozycjami matrymonialnymi.

Łukasza Jakóbiaka, który wyznacza nowe trendy w poszukiwaniu pracy, zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

Z ostatnich danych Ministerstwa Pracy wynika, że w październiku 2009 roku na 64 tys. zwolnionych osób 33 tys. stanowiły kobiety. Jak przedstawia się aktualna sytuacja na rynku pracy? Kto narażony jest na utratę stanowiska? Czy powinniśmy się obawiać zwolnień? - Na sytuację zwolnienia nasza osobowość praktycznie nie ma wpływu. Wszystko zależy od stanowiska i aktualne struktury w firmie - mówi doradca personalny Miłosz Brzeziński.

- Pracodawcy zatrudniający w dobie kryzysu oferują gorsze warunki, np. niższe pensje, czy umowy czasowe. Można powiedzieć, że w pewnym sensie „żerują” na desperacji ludzi poszukujących pracy - zauważa Aneta Szczygieł, ekspert portalu praca.pl.

Źródło: Dzień Dobry TVN |
Co sądzisz o tym artykule?
58
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0