Polska Akademia Dzieci szkoli przyszłych ekspertów. "Pierwszy wykład poprowadziłam, jak miałam trzy lata"

Galaktyki, gwiazdy neutronowe czy białe karły - mali wykładowcy mają wiedzę, której może im pozazdrościć niejeden dorosły. Polska Akademia Dzieci to miejsce, w którym najmłodsi dzielą się umiejętnościami i prezentują swoje pasje. Jak im idzie? Zobaczcie sami.

Mały wykładowca edukuje społeczeństwo

Dziecko w roli wykładowcy? Choć brzmi trochę nierealnie, właśnie tak jest. Najmłodsi udowadniają, że znają świat i to nie byle jak. Małe zdolniachy przedstawiają swoją wiedzę podczas wykładów dla dzieci. Jako eksperci, podejmując ulubione tematy, edukują swoich rówieśników.

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę światową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci, żeby poprowadziły wykład dla kolegów i koleżanek. Nie narzucamy tematów, tworzymy przestrzeń, gdzie każde dziecko może przyjść i opowiedzieć o tym, co go interesuje

- wyjaśnia Agata Hofman, autorka projektu Polska Akademia Dzieci.

Jak się okazuje, Polska Akademia Dzieci to jedyna płaszczyzna, gdzie na równi stawiana jest wiedza młodych ekspertów i dorosłych pasjonatów. To, co łączy wszystkich obecnych na wykładach to pasja, zaangażowanie i ciekawość poznawcza.

Wykłady prowadzone przez dzieci

Trzeba przyznać, że prowadzenie wykładu nie jest proste. Do przedstawienia swojego tematu dzieci robią prezentację i przygotowują tekst, a następnie ćwiczą przemowę w domu. Na tym nie koniec. Prawdziwe wyzwania zaczynają się dopiero na sali, kiedy stojący na środku auli mały wykładowca przemawia do licznego grona słuchaczy. To musi być naprawę wielka adrenalina!

Mój pierwszy wykład, jaki poprowadziłam, to było, jak miałam trzy lata. To było o patyczakach. Na początku to było stresujące, ale teraz, gdy mam wprawę kilku lat, to już nie jest

-wspomina Zuzia.

Założycielom Polskiej Akademii Dzieci zależy przede wszystkim na tym, aby najmłodsi widzieli swoje zdolności i żeby wzajemnie siebie szanowali.

Często w społeczeństwie głos dzieci jest pomijany. A to, co dla nas jest najważniejsze - że dzieci będą robiły to, co kochają

– podkreśla Agata Hofman.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player .

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości