Styl Życia

Pomysły na oryginalne życzenia imieninowe

Mężczyzna zakrywa twarz kwiatami

Francesco Carta fotografo/Getty Images

Styl Życia

Pomysły na oryginalne życzenia imieninowe

Mężczyzna zakrywa twarz kwiatami

Francesco Carta fotografo/Getty Images

Najpiękniejsze życzenia imieninowe wcale nie muszą być długie. Ważne, aby zawierały kwintesencję tego, co chce się wyrazić, i płynęły prosto z serca. Śmieszne życzenia imieninowe mają natomiast wprawić solenizanta w dobry humor.

Na którą opcję się zatem zdecydować? Zobacz, jakie życzenia imieninowe możesz wybrać i dla kogo będą się idealnie nadawać.

Życzenia imieninowe – wierszyki

Śmieszne życzenia imieninowe pod postacią rymowanek należą do jednych z najchętniej wybieranych. Są proste w formie, ale jednocześnie w tym tkwi ich urok. Dzięki temu także łatwo zapadają w pamięć i wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto je dostanie.

Wzruszające, rymowane życzenia imieninowe dla mamy mogą być takie, jak te poniżej:

"W dniu imienin Mamo moja,

Niech się śmieje buzia Twoja.

Niech Ci znikną troski, złości,

Żyj mi w zdrowiu i miłości.

Do nóg Twoich teraz padam,

I życzenia Tobie składam.

Żyj mi mamo moja miła,

Byś szczęśliwa w życiu była.

Byś nie zaznała żadnej goryczy,

Tego Ci Twój synek życzy".

Wiele par korzysta także z wierszyków na imieniny dla swoich partnerów. Okazja ta, w odróżnieniu np. od rocznicy ślubu, nie wymaga górnolotnych wyznań miłosnych, więc taka forma wyrażenia uczuć jest jak najbardziej trafna. Pełen uroku wierszyk na życzenia imieninowe dla żony to np. ten:

"Twoje imię w kalendarzu,

To jest Twój szczęśliwy dzień,

Poczta kwiatów w korytarzu,

Już za chwilę spotka Cię!

Życzeń pęki weź do serca,

I uśmiechaj często się…

Smutków niech Ci nikt nie wkręca,

Dziś są imieniny Twe!".

Życzenia imieninowe dla kobiety mogą być następujące:

"W dniu imienin przyjmij, proszę,

szczerych życzeń pełne kosze.

W dobrym banku – sum bajecznych,

dzieci zdrowych, ślicznych, grzecznych.

A urody – wciąż w rozkwicie…

Niech w miłości płynie życie!".

To także dobry pomysł na życzenia imieninowe dla koleżanki . Tekst jest na tyle uniwersalny, że każda przedstawicielka płci pięknej powinna się z niego ucieszyć. Można go zatem wykorzystać również jako życzenia imieninowe dla siostry.

Co dla panów? Życzenia imieninowe dla mężczyzny są częściej zabarwione humorem, zwłaszcza jeśli są składane przez panów dla panów. Przykładem mogą być te o „procentowym” wydźwięku, na temat imprezy solenizanta czy też dotyczące skutków zakrapianego świętowania, np.:

"Imieniny – każdy to powie, najlepsza okazja, by wypić za zdrowie.

Toast za Ciebie, za lepsze czasy, by nie zabrakło piwa i kasy.

Ostatni toast, rzecz najważniejsza, by jutro głowa nie była cięższa…".

Takie zabawne życzenia doskonale sprawdzą się dla kolegi czy brata.

Życzenia imieninowe dla Barbary to jedne z częściej poszukiwanych. Barbórka w Polsce jest bowiem chętnie celebrowanym świętem, a samo imię jest również bardzo popularne. Wszystkie Barbary można w tym dniu zaskoczyć zabawną rymowanką:

"Dziś imieniny są naszej Basi, do której każdy pan się łasi.

Życzymy więc jej szczęśliwego życia i miliona złotych do zdobycia.

Niech nam zawsze będzie tak uśmiechnięta,

jak w dniu jej dzisiejszego święta".

Oryginalne życzenia imieninowe

Zabawne życzenia imieninowe chętnie wybierają ludzie młodzi, skorzy do żartów i śmiesznych nawiązań. Osoby nieco starszej daty lub te przywiązane do tradycji często wolą jednak słowa nacechowane większą wartością i silniejszym przekazem emocjonalnym, płynące prosto z serca. Takie poważne życzenia imieninowe , w odróżnieniu od tych „na wesoło”, zwykle wywołują chwilę zadumy nad ich treścią. Jakie piękne życzenia imieninowe się sprawdzą? Oto przykłady:

  • Z okazji imienin życzę Ci, byś żyła tak, aby każdy dzień wypełniała miłość, radość i dobra energia. Czerp z życia pełnymi garściami i nigdy nie rezygnuj z marzeń. Kochaj i bądź kochana.
  • Życzę Ci, abyś szedł przez życie z dobrocią w sercu, otoczony ludźmi, których kochasz, spełniony, silny, patrzący na świat z optymizmem i wiarą w ludzi. Niech każda minuta Twojego życia będzie wyjątkowa i niech otaczają Cię same życzliwe osoby.
  • Dziś są twoje imieniny, więc życzę Ci miłości, o którą warto walczyć, radości, którymi warto się dzielić z bliskimi, przyjaciół, z którymi warto być, i nadziei, bez której nie można żyć.

Proste życzenia imieninowe – uniwersalne propozycje

Najlepsze życzenia imieninowe to oczywiście te składane osobiście. W dzisiejszych czasach jednak coraz więcej osób decyduje się na wysyłanie ich drogą elektroniczną. Życzenia imieninowe w formie SMS-a to współcześnie już standard. Otrzymywanie ich nikogo nie dziwi. Zazwyczaj dość krótkie życzenia imieninowe są mimo wszystko miłą niespodzianką. Poniżej znajduje się kilka propozycji:

  • "Z okazji imienin życzę Ci, aby udało Ci się wszystko, co zaplanowałeś. Żeby nie opuszczała Cię wytrwałość w dążeniu do celu i pogoda ducha na co dzień".
  • "Życzenia długich lat życia, przepełnionych zdrowiem i szczęściem, pogody ducha, pomyślności i ludzkiej życzliwości, dni pełnych słońca i radości oraz wszystkiego, co najpiękniejsze i najmilsze w życiu".
  • "Jako że nastał dzień Twych imienin, życzę Ci drogowskazów na zakrętach życia i pomyślnych wiatrów na oceanie wyzwań".

Zobacz też:

Szlachetna tradycja w rodzinie Piekarczyków. "Człowiek w swoje urodziny powinien obdarowywać świat"

Papugi stały się gwiazdami telewizji, a koty wysyłają sygnały, mrugając. Zdradzamy, w jaki sposób zwierzęta się komunikują

Weronika Kaniewska o swojej karierze i największej pasji. "Rzeczywiście mam dwie twarze"

Zobacz wideo: Urodzinowa niespodzianka Kim Kardashian 

Co sądzisz o tym artykule?
90
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0