Gwiazdy

"Najgorsza piosenka świata" kończy 10 lat. Słynny "Friday" doczekał się nowej wersji

mikrofon studio muzyka

urbazon/Getty Images

Gwiazdy

"Najgorsza piosenka świata" kończy 10 lat. Słynny "Friday" doczekał się nowej wersji

mikrofon studio muzyka

urbazon/Getty Images

"Friday" to jedna z najsłynniejszych piosenek w historii muzyki. Niestety, raczej nie z tych powodów, o jakich marzyła jej wykonawczyni Rebecca Black. Utwór, który okrzyknięto niegdyś "najgorszą piosenką świata", kończy właśnie 10 lat. Z tej okazji w sieci pojawił się jego remiks.

"Friday" kończy 10 lat

"Friday" - o tej piosence dekadę temu mówił cały świat. Na początku roku 2011 Rebecca Black opublikowała na YouTubie teledysk do utworu "Friday", który z dnia na dzień stał się najczęściej i najchętniej komentowanym utworem. Marzenie Black o tym, aby stać się uznaną wokalistką, legło jednak w gruzach. "Friday" szybko zyskał bowiem miano „najgorszej piosenki świata.” Teraz, z okazji 10. rocznicy premiery, piosenkarka pochwaliła się remiksem utworu.

Rebecca Black przygotowała dla fanów współczesną przeróbkę piosenki "Friday"  z 2011 roku. Nad remiksem pracowali wraz z nią tacy artyści jak Dorian Electra, Big Freedia i 3OH!3. Nowa wersja nieśmiertelnego hitu wywołała wśród internautów falę nostalgicznych komentarzy. Nic dziwnego, piosenka "Friday" była w 2011 roku jedną z najczęściej granych w radiu. Trudno nie mieć związanych z nią wspomnień. I to mimo faktu, że sam utwór media szybko okrzyknęły "najgorszym singlem w historii muzyki". Czy słusznie? Zobacz teledysk: 

YouTube

"Najgorsza piosenka świata" - remiks

Porażka sprzed dekady nie zraziła jednak amerykańskiej piosenkarki. Rebecca Black nie poddała się i z czasem udowodniła, że potrafi śpiewać i komponować. Jej kolejne utwory takie jak "Satellite", "Anyway" czy "Self Sabotage" spotkały się ze znacznie lepszym przyjęciem, a samą wokalistką zainteresowała się nawet Katy Perry, która zaprosiła ją do udziału w jednym ze swoich teledysków.

Czy remiks utworu "Friday" stanie się równie popularny i tak szeroko komentowany, jak jego oryginał? Trzymamy mocno kciuki, żeby do nowej wersji nie przylgnęła łatka „najgorszego remiksu świata”.

YouTube

Zobacz też: 

Kasia Moś i Happy Prince w wyjątkowej balladzie. "Częściej" to ich pierwszy wspólny utwór

Jak święto zakochanych celebrują Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz? "Dla nas to nie jest jakaś konkretna data"

Izabela Trojanowska o swoich niezwykłych kostiumach z lat 80. "Moda wraca, zatoczyła koło"

Co sądzisz o tym artykule?
51
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0