Newsy

Morawiecki: matury się odbędą, nie ma zagrożenia

Premier Mateusz Morawiecki

fot.Piotr Molecki/East News

Newsy

Morawiecki: matury się odbędą, nie ma zagrożenia

Premier Mateusz Morawiecki

fot.Piotr Molecki/East News

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek, że uchwalona przez Sejm ustawa ws. matur to "dodatkowe zabezpieczenie", by egzamin dojrzałości mógł się odbyć. Tegorocznych maturzystów zapewnił, że "matury są bezpieczne". "Nie ma zagrożenia" - podkreślił.

"Drodzy maturzyści, jeżeli ktoś próbował w taki sposób zdestabilizować sytuację, żeby się matury nie odbyły, mogę zapewnić: matury się odbędą, nie ma takiego zagrożenia" - powiedział Morawiecki, odnosząc się do rządowej nowelizacji ustaw: o systemie oświaty i Prawa oświatowego.

Według niego ustawa stanowi "dodatkowe zabezpieczenie". "Dla mnie dobro uczniów, dobro młodzieży, dobro maturzystów jest absolutnie kluczowe" - podkreślił szef rządu na czwartkowej konferencji prasowej.

Premier ponowił też apel do "rodziców, nauczycieli, ale także związkowców - tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali", by wzięli udział w piątkowych obradach okrągłego stołu w Warszawie. "Zapraszamy do dialogu, zapraszamy do otwartej debaty" - powiedział Morawiecki.

Odnosząc się do piątkowych obrad, premier powiedział, że jednym z przedmiotów dyskusji na PGE Narodowym ma być wymiar pensum i to, dlaczego polski nauczyciel spędza "przy tablicy" najmniej czasu w porównaniu z kolegami z innych państw europejskich. "Czy to jest dobrze? Może tak. Ale może jednak średnia unijna, czy średnia OECD też nam coś mówią" - zaznaczył Morawiecki.

ZNP i FZZ odmówiły wzięcia udziału w "okrągłym stole".

(PAP)

Co sądzisz o tym artykule?
69
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0