Styl Życia

Model współczesnego mężczyzny, czyli czym kierują się dzisiaj panowie

Styl Życia

Model współczesnego mężczyzny, czyli czym kierują się dzisiaj panowie

Jaki jest dziś współczesny mężczyzna? Czego oczekuje od życia i jak widzi swoją rolę? O tym porozmawialiśmy z ekspertem ds. etykiety dr Ireną Kamińską-Radomską oraz dziennikarzem Damianem Bąbolem. 

Prawdziwi mężczyzna – czyli jaki?

Kiedyś zasada była prosta: mężczyzna jest twardy, nie płacze, nie wzrusza się. Co zmieniło się przez lata? Jak przyznał dziennikarz Damian Bąbol, nastąpiła pewnego rodzaju rewolucja. Obecnie mężczyźni poczuli większą swobodę wyrażania emocji i uczuć, nie wstydzą się tego, że dzielą po równo obowiązki ze swoimi partnerkami, sprzątają czy pomagają przy opiece nad dzieckiem.

Ja mam takie szczęście i jestem wdzięczny, że żyje w takich czasach, kiedy mężczyzna nie wstydzi się okazywać uczuć, nie wstydzi się przyznać, że potrafi przewinąć dziecko, utulać do snu, nakarmić i wydaje mi się, że teraz są czasy, kiedy mężczyzna jest wolny i nie obawia się, że będzie piętnowany przez kolegów 

– powiedział Damian Bąbol. 

Dobre maniery a współczesność

Przepuszczanie w drzwiach i całowanie dłoni - czy współcześni mężczyźni przestrzegają jeszcze zasad, które kiedyś obowiązywały w etykiecie? Jak zauważyła dr Irena, pierwszeństwo kobiet jest nadal zachowane jednak to, czy mężczyzna stosuje się do zasad, zależy w głównej mierze od wychowania. Czy mężczyźni zatem w każdej sytuacji powinni ustępować kobiecie pierwszeństwa? Jak się okazuje, wszystko zależy od charakteru spotkania. Panowie inaczej powinni zachowywać się w relacjach prywatnych, inaczej w służbowych.

W pracy nie ma przepuszczania kobiet, nie ma całowania dłoni, mamy zasady ponad kulturowe. Ale już podanie dłoni przez przełożonego podwładnej jest jak najbardziej akceptowane

– powiedziała dr Irena Kamińska-Radomska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:
Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0