Styl Życia

Model współczesnego mężczyzny, czyli czym kierują się dzisiaj panowie

Jaki jest dziś współczesny mężczyzna? Czego oczekuje od życia i jak widzi swoją rolę? O tym porozmawialiśmy z ekspertem ds. etykiety dr Ireną Kamińską-Radomską oraz dziennikarzem Damianem Bąbolem. 

Prawdziwi mężczyzna – czyli jaki?

Kiedyś zasada była prosta: mężczyzna jest twardy, nie płacze, nie wzrusza się. Co zmieniło się przez lata? Jak przyznał dziennikarz Damian Bąbol, nastąpiła pewnego rodzaju rewolucja. Obecnie mężczyźni poczuli większą swobodę wyrażania emocji i uczuć, nie wstydzą się tego, że dzielą po równo obowiązki ze swoimi partnerkami, sprzątają czy pomagają przy opiece nad dzieckiem.

Ja mam takie szczęście i jestem wdzięczny, że żyje w takich czasach, kiedy mężczyzna nie wstydzi się okazywać uczuć, nie wstydzi się przyznać, że potrafi przewinąć dziecko, utulać do snu, nakarmić i wydaje mi się, że teraz są czasy, kiedy mężczyzna jest wolny i nie obawia się, że będzie piętnowany przez kolegów 

– powiedział Damian Bąbol. 

Dobre maniery a współczesność

Przepuszczanie w drzwiach i całowanie dłoni - czy współcześni mężczyźni przestrzegają jeszcze zasad, które kiedyś obowiązywały w etykiecie? Jak zauważyła dr Irena, pierwszeństwo kobiet jest nadal zachowane jednak to, czy mężczyzna stosuje się do zasad, zależy w głównej mierze od wychowania. Czy mężczyźni zatem w każdej sytuacji powinni ustępować kobiecie pierwszeństwa? Jak się okazuje, wszystko zależy od charakteru spotkania. Panowie inaczej powinni zachowywać się w relacjach prywatnych, inaczej w służbowych.

W pracy nie ma przepuszczania kobiet, nie ma całowania dłoni, mamy zasady ponad kulturowe. Ale już podanie dłoni przez przełożonego podwładnej jest jak najbardziej akceptowane

– powiedziała dr Irena Kamińska-Radomska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:
Co sądzisz o tym artykule?
80
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0