Gwiazdy

MoCartowy kurs muzyczny, czyli zdalne lekcje gry na instrumentach „To jest piękne doświadczenie”

Gwiazdy

MoCartowy kurs muzyczny, czyli zdalne lekcje gry na instrumentach „To jest piękne doświadczenie”

W tym roku Grupa MoCarta miała świętować swoje 25-lecie koncertami w Polsce i zagranicą, jednak koronawirus pokrzyżował te plany. Muzycy postanowili nie marnować czasu i udowadniają, że nawet podczas domowej kwarantanny można ćwiczyć, pracować i uczyć się nowych rzeczy. W programie opowiedzieli o prowadzonym przez siebie internetowym kursie muzycznym, na którym uczą gry na skrzypcach.

Nauka muzyki przez Internet

Od niedawna muzycy z Grupy MoCarta udzielają lekcji muzycznych przez Internet. Jak sami przyznają, ich doświadczenie pedagogiczne jest dość symboliczne, jednak prowadzenie zajęć online daje im mnóstwo przyjemności. Bardzo cieszy ich relacja, którą podczas kwarantanny udało im się stworzyć ze swoimi fanami, zwłaszcza, że zainteresowanie kursem przerosło ich wszelkie oczekiwania. Do muzyków zgłaszają się osoby w każdym wieku i o różnym poziomie umiejętności.

W odpowiedzi na pytanie o to, czy planują kontynuować swoje zajęcia po zakończeniu pandemii, Bolesław Błaszczyk opowiedział:

Jeżeli ktoś będzie chciał zachować tą relację z nami, nasze spotkania, to nic nie stoi na przeszkodzie. Na pewno znajdziemy czas, miejsce i środki, żeby to kontynuować, bo nam się to po prostu spodobało, może obopólnie
Nie wykluczamy tego, że nawet być może nie będziemy chcieli wracać do koncertów, to uczenie nas tak pochłonie. Zobaczymy, co będzie 

– dodał Filip Jaślar.

Każdy, kto jest zainteresowany lekcjami prowadzonymi przez muzyków z Grupy MoCarta, może zgłosić się do nich za pośrednictwem ich strony internetowej i mediów społecznościowych.

Grupa MoCarta

Grupa MoCarta to kwartet smyczkowy łączący muzykę klasyczną z kabaretem. Zespół powstał w 1995 roku i od tego czasu podbija serca publiczności w kraju i zagranicą. Ich dowcip przyciąga widzów bez względu na wiek, język, narodowość i poglądy polityczne. Grupa MoCarta prowadzi aktywną działalność koncertową, nagrywa płyty, występuje w radiu i telewizji.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Polska skrzypaczka i jej trasa koncertowa po Nowym Orleanie. Jej rowerowe występy budzą entuzjazm

Miuosh, Nosowska i Smolik nagrali piosenkę w swoich domach. "Epidemia matką niezwykłych projektów muzycznych"

Enej pozytywnie nastraja i szykuje dla fanów muzyczną niespodziankę! 

Co sądzisz o tym artykule?
53
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0