Gorące tematy

Mister zdrowia złożył Polakom wielkanocne życzenia. „Niech te święta nadal będą świętami nadziei”

Łukasz Szumowski minister zdrowia

x-news

Gorące tematy

Mister zdrowia złożył Polakom wielkanocne życzenia. „Niech te święta nadal będą świętami nadziei”

Łukasz Szumowski minister zdrowia

x-news

Z okazji zbliżającej się Wielkiejnocy w mediach społecznościowych opublikowano nagranie od ministra Łukasza Szumowskiego. Życzył w nim wszystkim wytrwałości i nietracenia nadziei na powrót do normalności.

Wyjątkowe święta

W tegoroczne święta wiele rodzin nie spotka się ze sobą ze względu na konieczne ograniczenie kontaktów. Okrojone są też obchody związane z Triduum Paschalnym i samą Wielkanocą. Zrezygnowano m.in. ze święcenia pokarmów w kościele i organizowania tradycyjnej procesji w Niedzielę Zmartwychwstania. Księża zalecają też śledzenie mszy za pomocą środków masowego przekazu. Niektóre parafie organizują również transmisje na żywo z liturgii.

Życzenia od ministra Szumowskiego

W związku z nadchodzącymi świętami na profilach społecznościowych Ministerstwa Zdrowia opublikowano wideo z życzeniami od ministra Łukasz Szumowskiego.

Życzę Państwu spokoju, wytrwałości, siły i zdrowia. Wiem, że te święta będą inne niż do tej pory. Dla wielu z Państwa oznaczają samotność, dla wielu z Państwa będą to święta z dala od najbliższych, ale niech te święta nadal będą świętami nadziei, nadziei nowego życia, na to, że niedługo wrócimy do normalności, do tego, żeby znowu spotykać się z bliskimi.

- powiedział.

Minister prosił też o wytrwałość i zachęcał do kontaktowania się z bliskimi na odległość.

Dzwońmy, spotykajmy się wirtualnie z naszymi najbliższymi. Wiem, że to jest czas trudny, ale tak jak powiedziałem, jeśli go przeżyjemy głównie duchowo, będzie to czas nadziei

- zaznaczył minister.

Umieszczone wideo posiada również tłumaczenie na język migowy.

facebook.com/Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Co sądzisz o tym artykule?
75
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0